У Полтаві презентували книгу про російсько-українську війну

Двоє працівників інституту національної пам'яті у Полтаві презентували свою книгу «2014: початок російсько-української війни». У виданні є хронологія та факти щодо анексії Криму Російською Федерацією та вторгнення російських військових на територію Донбасу. На презентації побувала й наша знімальна група.

Це презентація книги-брошури «2014: початок російсько-української війни». Її автори – двоє працівників Українського інституту національної пам’яті: Максим Майоров та Роман Кулик. 

Роман Кулик, співавтор брошури «2014: початок російсько-української війни» 

- Ця брошура присвячена подіям початку російсько-української війни. Й хронологічний ряд починається від подій лютого-березня – від анексії Криму, й переходить до російського вторгнення на території Донецької та Луганської областей.

Максим Майоров, співавтор брошури «2014: початок російсько-української війни» 

- Все почалося з того, що ми реалізовували проєкти до п’ятиріччя визволення міст. Мова йде про Маріуполь, Краматорськ, Слов’янськ, Лисичанськ, Сєверодонецьк. Потім виникла ідея, щоб ці матеріали не пропали, надати їм якусь форму. Ну от надали форму такої брошури. Вже влітку 2019-го року брошура була готова.

Роман Кулик розповів: у брошурі майже сімдесят сторінок, до Полтави її презентували у Сєвєродонецьку, в Києві та Миколаєві. Видання можна завантажити в електронному вигляді на сайті Українського інституту національної пам’яті. 

Роман Кулик, співавтор брошури «2014: початок російсько-української війни» 

- Ключовою метою цієї брошури було дати людям, які зацікавлені в розумінні причин російсько-української війни, дати універсальний інструмент для того, щоб люди могли дискутувати, переконувати людей, які не остаточно вражені російською пропагандою, переконувати людей, щоб читати її в транспорті, вдома, по дорозі і так далі.

Співорганізаторка презентації Юлія Крамарєва розповіла: на захід прийшли майже вісімдесят слухачів. 

Юлія Крамарєва, завідувачка відділом соціокультурної діяльності Полтавської обласної бібліотеки

- Це люди, які прийшли за оголошенням, тобто ті, яких цікавить ця тема. Це студенти та учні полтавських навчальних закладів. Багато є представників різних аудиторій.

Серед присутніх – полтавець Василь Фелоненко. Чоловік каже: про захід дізнався у соціальних мережах. 

Василь Фелоненко, учасник презентації брошури «2014: початок російсько-української війни» 

- Я людина небайдужа, я з тих, хто пройшов, можна сказати, три майдани, й мені не байдужа доля України та її майбутнє.

Також на презентації – десятикласниця Анна Шкоденко. 

Анна Шкоденко, учасниця презентації брошури «2014: початок російсько-української війни» 

- Дуже часто ходжу до бібліотеки, мене надзвичайно приваблюють заходи – презентації книг різноманітні. Я просто намагаюся бути якось у струмені, щоб стежити за всім, що відбувається навколо. Й мене дуже сильно приваблює тема історії України, тому послухати про новітню історію було б надзвичайно цікаво.

Стрічка новин