Ким будуть нові урядовці?

Як обирали претендентів на посади очільників міністерств в уряд, яким хочуть замінити діючий. Наша журналістка з Києва у Верховній Раді поспілкувалася з депутатами та дізнавалася, якими рисами мають володіти нові урядовці.

Новий Уряд відбирали відповідно до поєднання трьох компонентів. А саме: нове обличчя, досвід та професійність. Зокрема, так логіку того, як обирали нових очільників міністерств, пояснила депутатка від «Слуги народу» Ірина Верещук.

Ірина Верещук, народний депутат України

- Якщо це все було в сукупності, то людину запрошували до обговорення і після пропонували як кандидатуру. Я не вважаю, наприклад, Дениса Шмигаля, якого на сьогодні запропонували як кандидата на посаду прем’єр-міністра, старим обличчям. Він ніколи не був народним депутатом, він не був міністром. І те, що він працював в обладміністрації, не важливо, за часів якого президента, так він набирався досвіду.

Вона додала: якщо навіть обличчя урядовця не таке й нове, то головне, щоб у нього вже була довіра в суспільстві. Як приклад вона навела запропонованого мініста МОЗу.

Ірина Верещук, народний депутат України

- Насправді можна сказати, а пан Ємець – нове обличчя? Він же працював чотири місяці в уряді Азарова. Так тут є питання. Але тут ми маємо зробити акцент на те, що людина, яка має запустити другу частину реформи, має мати довіру серед лікарів.

Що ж до того, що в списку, поданому на розгляд Верховної Ради, присутнє ім’я діючого міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, коментар надала нардеп Євгенія Кравчук. Вона зазначила: міністр презентував себе як хорошого керівника, зокрема в тому, як спрацювали силовики в ситуації, що сталася в Нових Санжарах. 

Євгенія Кравчук, народний депутат України 

- У критичній ситуації він виправдав те, що він знаходиться на своїй посаді. Про це, до речі, сказав і президент.

Депутат Олександр Качура щодо того, яким має бути новий уряд, висловив своє бачення. Він наголосив: українці можуть і не знати, як звати очільників міністерств, головне, щоб вони відчули покращення життя та економічне зростання в державі. 

Олександр Качура, народний депутат України

- Хотілося б, щоб наші люди взагалі не знали прізвища міністрів. Міністри, перш за все, мають бути не політиками, а хорошими менеджерами. Наприклад, за кордоном лікарі не знають, хто їх міністр, тому що в них хороше забезпечення і їм не треба цим цікавитися. Хотілося б, щоб результатом роботи цього уряду було те, що, наприклад, люди не знатимуть, хто наш міністр здоров’я, бо в людей все буде добре.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію