Свято весни для дітей-сиріт

Весна на порозі. Таке свято сьогодні провели для дітей-сиріт Полтавської школи-інтернату №2. Його організували співробітники Фонду захисту й підтримки талановитих дітей імені Анатолія Кукоби. Учні виготовляли фрагменти аплікації своїми руками, аби усі їх об'єднати у кілька великих робіт. 

За столом – тринадцятирічна Валерія Бровко. Дівчина з кольорового паперу робить стрічки. За її словами, це зовсім нескладно. Вона працює швидко. Мовляв: це не нова для неї техніка. 

Валерія Бровко, учасниця майстер-класу

- Я роблю квіточку. Спочатку потрібно відрізати смужечку, потім скласти навпіл, потім ще навпіл і відірвати квітку. Я люблю всяке різне робити руками.

Майстер-клас для дітей-сиріт із Полтавської обласної школи-інтернату №2 проводить співробітниця Полтавського Художнього музею Алла Тимошенко. За її словами, вони з дітками продовжують так звану «полтавську лінію мистецтва». А саме: рушник з півниками. 

Алла Тимошенко, співробітниця Полтавського Художнього музею ім.М.Ярошенка

- Іде весна, пташка несе весну. Те, що було доступним завжди тут, – це витинанка і вириванка. Діткам дає можливість розвитку тактильних навичок, розвитку фантазії, але це ж, як молитва, містика, побажання злету, весни, особливо відчуття внутрішньої гармонії.

Цей майстер-клас назвали «Полтавський весняний рушник. Його діти виконують в техніці вириванки та аплікації. Серед присутніх – більшість хлопчики. Утім, і вони були зацікавлені та кожен створив свій фрагмент рушника. Таке свято весни для підлітків організували працівники Фонду захисту й підтримки талановитих дітей. 

Віра Кальник, голова «Фонду захисту і підтримки талановитих дітей» ім.А.Кукоби

- Дітки повинні якось виростати не лише в стінах інтернату, але й відчувати себе десь у соціумі. Надаємо їм таку можливість попрацювати трішки з поробками, потім вони будуть пекти піцу, потім вони організують собі таку вечірку.

Юлія Іщейкіна, співзасновниця ГО «Фонд захисту і підтримки талановитих дітей» ім.А.Кукоби

- Коли бачиш очі дітей, які приходять на незвичну таку подію, в їх очах світиться щастя, хочеться жити, хочеться щось робити і допомагати ще більше.

По завершенню кожен розповів, про що його робота.

Стрічка новин