Як правильно користуватись антисептиком: інструкція

Одним із головних правил запобігання коронавірусу є очищення рук. Їх треба часто та ретельно мити, однак якщо у вас немає можливості це робити — на допомогу приходить антисептик. Розповідаємо, як правильно ним користуватись.

Пише Радіо Максимум 

За словами ексочільниці МОЗ Уляни Супрун, антисептик – це засіб, що мусить бути в кишені/сумці/рюкзаку сучасної людини. Коли води та мила поблизу немає, саме він допоможе очистити руки.

Утім, дуже важливо користуватися антисептиком правильно, і просто потерти долоні 3 секунди не допомагає.

Не кожен антисептик, який продають у супермаркетах, впорається зі збудниками. Обирайте той, який містить від 60-80% спирту або містить 2% хлоргексидину.

Центр громадського здоров'я України дає такі рекомендації користування антисептиком.

Як правильно наносити антисептик

  • Антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук. Для цього слід використовувати 3 мл розчину, а це не менше 24-27 "пшиків" кишеньковим диспенсером (це той, що з дозатором). Якщо у вас такий, то просто відкрутіть дозатор та вилийте на руки не менш 3 мл. До речі, правильну кількість антисептика зазвичай вказують на інструкції до виробу.
  • Обробляти руки слід не менше ніж 30 секунд. Це справді важливо, інакше небезпечні мікроби можуть вижити.
  • Під час використання антисептика спочатку нанесіть його на поверхню однією руки, а потім розподіліть по всій поверхні обох рук. Важливо не витирати антисептик, поки руки не висохнуть. І ви ж пам’ятаєте про 30 секунд?
  • Багато бруду збирається під нігтями, тож особливу увагу приділіть їхньому очищенню.
  • У разі частого користування антисептиком застосовуйте крем для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкіри.

Тримайте антисептик якомога далі від маленьких дітей. Ці симпатичні баночки дуже притягують малечу, але спирт, який є в антисептику, дуже токсичний.

У яких випадках не допомагає антисептик

  • Антисептики засоби на основі спирту можуть швидко зменшити кількість мікробів на руках у деяких ситуаціях, але вони не панацея від усіх видів мікробів. Для видалення деяких з них ефективніші мило та вода. Тому не нехтуйте цими видами гігієни, якщо вони доступні. Особливо віддавайте перевагу милу та воді, якщо руки помітно брудні або жирні; на шкіру потрапили шкідливі хімічні речовини, пестициди та важкі метали.

Спиртовмісні антисептики не впливають на виникнення стійких до антибіотиків бактерій. Вони також вбивають мікробів, але інакше, ніж це роблять антибіотики. Зокрема – дуже швидко. Тож мікроби не мають шансів адаптуватися чи чинити опір.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію