Закон про люстрацію – буде чи ні?

 Просять просто внести зміни, а не скасовувати закон. Так народні депутати обгрунтовують свої позиції, щодо закону про очищення влади, а саме – люстрацію. Останній сьогодні є першим питанням порядку денного на засіданні Конституційного суду. Нагадуємо, закон про люстрацію був прийнятий відразу після кривавих подій на Майдані в зв'язку з тим, що в Україні почався процес «очищення» влади на всіх рівнях. У законі зазначено: особи, які займали владні пости за часів правління Віктора Януковича, не мають права більше служити у цих структурах. Незважаючи на те, що суспільство схвалило закон, експерти стверджують, що він порушує права людини. Рішення про це було винесено зокрема і Європейським судом з прав людини. Деталі – в сюжеті наших кореспондентів.

Закон про люстрацію в тому вигляді, в якому його прийняли є таким, що не відповідає нормам міжнародного права. Про це розповіла народний депутат України Ірина Верещук. Вона наголосила: рішення щодо неправомірних норм цього закону винесли і в Європейському суді справ людини.   

Ірина Верещук, народний депутат України

- Я вважаю, що треба вносити зміни до цього закону. Не ліквідовувати, не скасовувати, а привести у відповідність статті цього закону між собою, збалансувати їх. Рівно так вважають і в ЄСПЛ. Там вже дали свою фахову відповідь щодо того, що цей закон прийняли з порушеннями. 

Представники партії «Європейска солідарність» про можливе скасування закону говорять: це стане приводом для повернення до влади оплічників колишнього президента Януковича. 

Микола Княжицький, народний депутат України 

- До рішення суду треба підходити дуже обережно та виважено, оскільки питання люстрації дозволило в свій час очистити українську владу від тих людей, які протягом довгого часу займалися корупцією. Але скасування цього закону відкриє шлях для реваншу влади Януковича. 

У свою чергу народний депутат Олексій Гончаренко наголосив: прийняття закону про люстрацію в свій час було вимогою Революції гідності та суспільства. Та він додав: рішення Європейського суду про внесення змін до цього закону його політична сила підтримує. 

Олексій Гончаренко, народний депутат України

- Ми підтримуємо внесення змін до цього закону, щоб він відповідав європейським вимогам. Але сама суть закону, при цьому змінюватися не має, бо той, хто себе скомпрометував під час знаходження у владі, мають підти і не повертатися. Це є Європейською практикою. Люстрацію пройшло багато країн.

Депутати закликають: поки не робити поспішних висновків та чекати на рішення суду. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію