З'явилися подробиці причин загибелі ексміністра Тараса Кутового

Національне бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними судами опублікувало остаточний звіт за результатами розслідування авіакатастрофи в Полтавській області, внаслідок якої загинув Тарас Кутовий. Трагедія сталася 21 жовтня 2019 року. Під час виконання польоту за маршрутом м. Київ - с. Нижні Млини, сталося падіння гелікоптера Robinson 44 в с. Тарасенкове Оржицького району. У результаті падіння гелікоптера стався вибух та пожежа. Пілот гелікоптера загинув на місці.

Відповідно до звіту, востаннє пілот гелікоптера Тарас Кутовий спілкувався із диспетчером о 12:45. Диспетчер проінформував пілота, що у Лубнах об 04:55 була видимість до 100 метрів, туман. Пілот підтвердив отримання інформації. Надалі пілот на радіозв’язок не виходив і на запит диспетчера не відповідав.

Експерти дійшли до висновку, що причиною катастрофи став людський фактор.

- Найбільш вірогідною причиною катастрофи вертольота R44 II UR-KTB стала втрата пілотом контролю над вертольотом при виконанні маневру зниження після потрапляння в туман. При прийнятті рішення щодо виконання вильоту пілот не досить ретельно проаналізував зональні прогнози для польотів на низьких рівнях.

Стрічка новин