Після актів вандалізму минуло три місяці

У кінці листопада у Полтаві невідомі розбили інтерактивну дошку на Алеї захисників України, що у сквері ім.Котляревського та меморіальну дошку Сергію Лимарю. Поліція зафіксувала всі факти. На якому етапі розслідування з’ясовувала Анна Ружін. 

Уламки скла на асфальті та понівечена інтерактивна дошка. Сліди пошкоджень на перший погляд охарактеризувати складно.  Ці кадри відзняті 30 листопада 2019 року.У парку імені Котляревського цей пам'ятний знак встановили, щоб вшанувати загиблих учасників АТО. Ідея його створення належить матерям загиблих.Поліція зафіксувала факт та відкрила кримінальне провадження. Але на якому етапі розслідування? 

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП у Полтавській області

- Наразі слідчі дії тривають. На превеликий жаль, поки що, не вдалося встановити особу чи осіб, які причетні до вчиення даного правопорушення. Але в слідчих є достатньо інформації над якою вони наразі працюють. Призначені відпоаідні експертизи, які зараз тривають. Тому, маємо ще процедуру досудового розслідування. У разі встановлення особи та доведення ї вини щодо даного правопорушення - санкція цієї статті предбачає покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі на строк від 3 до 5 років. 

Депутат Полтавської міськради повідомив, що меморіальну дошку Сергію Лимарю уже відновили. А незабаром у парку Котляревського з’явиться нова інтерактивна. 

Вадим Ямщиков, депутат Полтавської міської ради 

- Декоративні культури зв'язалися з виробником, який цього разу виготовляв. Було прораховано і в міському бюджеті закладено 60 тисяч гривень. Приблизно через місяць планується відновлення повністю меморіальної дошки. 

Цих коштів має вистачити, зазначає Вадим Ямщиков. Це заміна монітору, скла та проведення там вентиляції. Камер «Безпечне місто» біля пам'ятника немає. Але можливість їх встановлення обговорювали з громадою, представниками полції та міської влади. 

Вадим Ямщиков, депутат Полтавської міської ради 

- Хочу наголосити, що встановлення камер - це не панацея від пошуку тих, як їх можна назвати, злочинців, які пошкодили це. Воно не допоможе і не може вирішити це. Адже, це може бути вночі, а людина може бути в масці. Це як первинний захід-застереження, а взагалі це покладено на СБУ та поліцію. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію