Колегія Департаменту культури і туризму ОДА

Минулого року Полтавщина досить гідно представила свої культурно - мистецькі здобутки як на Всеукраїнському рівні, так і за кордоном. Було розпочато та продовжено чимало великих проєктів, вперше наш край посів третє місце в країні за показниками внутрішнього туризму, в обласному центрі створено Полтавський академічний симфонічний оркестр. Про ці та інші здобутки говорили учасники підсумкової колегії Департаменту культури і туризму облдержадміністрації. А ще окреслювали не менш масштабні плани на 2020 рік.

Створювати позитивний імідж Полтавщини, позитивний настрій для її мешканців та гостей краю. Таке головне завдання ставлять перед собою працівники культурної галузі області. 2020 - го відзначатиметься ювілей старовинного міста Лохвиця, яке вперше в історичних джерелах згадується у 1320 році. Також полтавці розпочнуть цикл заходів з нагоди відзначення ювілею великого українського просвітителя, педагога, філософа і поета Григорія Сковороди, який народився у Чорнухах.

Валентина Вождаєнко, директор Департаменту культури і туризму облдержадміністрації

- Ми запускаємо нові фестивалі обласного значення, ті які минулого року виграли гранти. Ми їм даємо статус обласного  і «Опішня слива фест», і «Чарівна симфонія козацтва» Омельник, і «Полтава – фест», Глобине, Градизьк. Це нові проєкти, які будуть йти. Крім того ми очікуємо що депутатський корпус нас підтримає і у нас зайде унікальний міжнародний проект «Гоголь – фест».

Гетьманська ж столиця - місто  Гадяч запрошує 30 травня на новий фестиваль сучасних театрів.

Анатолій Насменчук, директор Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І. Котляревського

- Дуже багато ще у думках, наших фантазіях, але я точно знаю що на момент проведення фестивалю ми будемо виглядати переконливо, як серйозні митці.

А ось 50 студентів Полтавського коледжу мистецтв стали минулого року переможцями всеукраїнських та міжнародних конкурсів. 

Микола Демченко, директор Полтавського коледжу мистецтв ім. М. Лисенка  

- Я тільки їхав на колегію, мені зараз зателефонували, іде потужний конкурс виконавців на народних інструментах в Кропивницькому. Фактично всі перші місця зайняли студенти Полтавського коледжу мистецтв – баяніст, акордеоніст, бандурист, домбрист. Це теж результати нашої роботи.

До речі, зараз шість творчих колективів області претендують на отримання почесних звань народного та зразкового аматорського.

Дмитро Соколов, директор Полтавського обласного центру народної творчості та культурно – освітньої роботи облради

- Серед цих колективів навіть із Полтави, при Київському РВК, їх терцентрі організувався вокальний колектив, який  ми переглянули програму і прийшли до рішення що можна їм дати звання народний.

З надією дивляться у майбутнє й кременчужани, де  збережені практично всі культурні осередки. 

Володимир Кондрашов, начальник Управління культури м. Кременчук

- І танцювальні, і вокальні. На сьогодні 20 бібліотек в Кременчуці, працює 5 палаців, 4 школи естетичного виховання, концертна організація яка включає три великих колективи «Славутич», Народний духовий оркестр, ансамбль скрипалів.

Також цього року на Полтавщині планують допомагати бібліотекам, виготовити облікову документацію на всі пам’ятки місцевого значення, що занесені до держреєстру, встановити 60 охоронних дошок, вдосконалювати туристичну інфраструктуру. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію