Китайський коронавірус вже в Україні

Перший лабораторно підтверджений випадок захворювання на коронавірус виявили в пацієнта з Чернівців. Про це сьогодні розповів голова комітету з питань охорони здоров'я у Верховній Раді України Михайло Радуцький. 

Він повідомив: цей чоловік 29 лютого прилетів із Італії в Румунію, звідки своїм автомобілем приїхав до України. Михайло Радуцький додав: українця перевіряли на кордоні. Там і зафіксували підвищену температуру та сухий кашель. На той момент хворого відправили на домашню ізоляцію під контроль сімейного лікаря. Останній, зі слів Радуцького, з хворим прямого контакту не мав. Також пан Михайло розповів: як тільки українцю стало гірше, його спеціалізованим транспортом доставили до інфекційного відділення. І референс-лабораторія виявила таки захворювання на коронавірус. На разі стан хворого задовільний. Михайло Радуцький запевнив: з хворим працюють згідно з протоколом. 

Михайло Радуцький, голова комітету з питань охорони здоров'я у Верховній Раді України

- Все, що необхідно за нормами ВООЗ на сьогодні ми маємо. Плюс додатково перерозподілятимуть кошти на закупівлі всього необхідного задля безпеки, зокрема, від коронавірусу. 

-Як вберегтися україгнцям від коронавірусу? Мити руки. Маски допомагають тільки в разі, якщо їх носить хворий. Якщо ви бачите людину з ознаками хвороби, краще знаходитися на відстані 3-4 метрів від неї.

Стрічка новин