В Україні триває реформування інтернатів та поширення сімейних форм виховання дітей

Відтак, у Полтаві міська влада розглядає варіанти приміщень для облаштування будинків сімейного типу, яких у державі має стати більше, ніж є. Один із таких, імовірно, з’явиться у будівлі колишнього дитсадка по вулиці Балакіна. Там побувала і наша знімальна група.

У цьому будинку доволі просторо, кілька кімнат, високі стелі, широкі вікна, кілька входів. На подвір’ї є господарські будівлі і навіть чималенький погріб. Все це – ще у досить занедбаному стані. Втім, звісно, підлягає реконструкції.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Виїхали для того, щоб подивитися і зрозуміти: підходить чи не підходить, що потрібно для цього, які терміни. Скільки нам треба часу для того, щоб підготувати усе документально. І всі необхідні ресурси для цього зібрати.

Колишній дитсадок хотіли переобладнати для проживання двох багатодітних сімей ще у 2012 році. Уже навіть виготовили необхідний проєкт. Нині ж вирішується питання про його облаштування під дитячий будинок сімейного типу.

Ігор Федій, перший заступник Полтавського міського голови

- Один сімейний будинок дитячого типу – це орієнтовно двоє батьків-вихователів і десять дітей. Під такий формат ми зараз його і роздивляємося. Зараз ми тільки на початку цієї стадії. Обсяг робіт достатньо великий. Якщо ми зможемо зробити це протягом року, це буде дуже добре.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Зараз розглядаємо можливість, щоби за рахунок державної субвенції, як це ми зробили, наприклад, для дітей-сиріт (купили їм квартири цього року), точно так же отримати кошти з державного бюджету для того, щоб або провести ремонт, або збудувати дитячий будинок сімейного типу, який передати, відповідно, сім’ї, яка б виховувала до десяти дітей одночасно.

Будинки сімейного типу більш ефективні і дієві для повноцінного виховання дітей. Відтак, завдання міської влади – всіляко сприяти їх створенню та подальшому розвитку, переконаний секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Діти-сироти, які виховуються у такій формі, вони набагато адаптивні, у кращих умовах перебувають. І, відповідно, наше завдання – робити вся для того, щоб діти мали гідні умови для навчання, для свого, так би мовити, дитинства.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію