Кабмін запроваджує систему електронних лікарняних листів з 1 квітня

Кабмін запроваджує систему електронних лікарняних листів з 1 квітня

Систему створили на базі вже наявного програмного забезпечення Пенсійного фонду.

Кабінет міністрів запроваджує систему електронних лікарняних листів з 1 квітня 2020 року. Про це повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук у своєму Telegram-каналі.

"Із 1 квітня українці зможуть оформити лікарняний онлайн — більше не потрібно виписувати їх на паперових бланках та зайвий раз йти до поліклініки", - повідомляє прем’єр.

Наголошується, що лікар зможе електронним підписом затвердити документ. Система автоматично надсилатиме інформацію про лікарняний роботодавцю працівника та до Фонду соціального страхування. За словами Гончарука, це, по-перше, пришвидшить процедуру отримання страхових виплат, а по-друге, зменшить шахрайство, коли фейкові лікарняні купували за 200-300 грн. Систему створили на базі вже наявного програмного забезпечення Пенсійного фонду.

Нагадаємо, у серпні 2015 року міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко повідомив, що Уряд перейшов на електронний документообіг із центральними органами виконавчої влади та більше не прийматиме жодних листів у паперовому вигляді від центральних органів виконавчої влади.

Стрічка новин