10 кращих студентів Полтавщини можуть поїхати до Литви на безкоштовне навчання

Про таку співпрацю домовився секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота разом із представниками Вільнюського колегіуму під час робочої поїздки до Литви. Система освіти в Литві дуже орієнтована на співпрацю з бізнесом, який формує порядок денний. Тож перед тим, як встановити партнерство з колегіумом, секретар Полтавської міськради вивчив всі переваги литовської освіти.

Десятеро кращих випускників Полтавщини мають змогу поїхати безкоштовно навчатись до литовської столиці Вільнюса в одному з кращих східноєвропейських вузів Вільнюського колегіуму. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Під час одного з візитів в Литву ми домовились з Вільнюським колегіумом про можливості навчання 10 полтавських студентів за рахунок Вільнюського колегіуму по 8 спеціальностях. Щоб отримати можливість навчання – необхідно на електронну адресу представника Вільнюського колегіуму в Україні направити свої документи, і таким чином буде проходити відбір, і найкращі діти зможуть поїхати навчатися в Литву.

Андрій Садаускіс, проректор Вільнюської колегії, університету прикладних наук

- Студенти навчаються у нас 3-3,5 роки. Навчальний рік розпочинається 1 вересня. Щоб вступити, їм потрібно мати середню освіту і сертифікат з англійської, який по європейському стандарту. Якщо учень не має цього сертифікату, то він може звернутися до нас і сертифікат отримати по онлайн системі, тож наші співробітники, викладачі англійської мови, протестують.

Абітурієнти можуть обрати одну зі спеціальностей:

Факультет управління бізнесом:

- Креативність та бізнес-інновації;

- Готельний і ресторанний бізнес;

- Міжнародний бізнес;

- Управління туризмом.

Факультет електроніки та інформатики:

- Програмна інженерія

У навчальних програмах Вільнюського колегіуму орієнтуються передусім на вимоги часу, ринок праці та потреби бізнесу, який і орієнтує заклади в трендах та бере активну участь у формуванні навчальних програм. Підприємці з реального бізнесового та економічного сектору готують і читають у вишах факультативи і курси, водночас залучаючи студентів до практики та відбираючи собі спеціалістів. 

Андрій Садаускіс, проректор Вільнюської колегії, університету прикладних наук

- Кожний рік вони йдуть на практику. І вона має бути не менше місяця. В загальній сумі виходить, що практиці приділяється за 3-3,5 роки виділяється 30% часу. 

Вайва Юшкене, декан факультету педагогіки Вільнюської колегії, університету прикладних наук 

- Це виходить кожні пів року по місяцю.

Також студенти можуть поїхати на практику за обміном за програмою Еразмус+. 

Минулого року обдаровані діти вже скористалися цією можливістю. Були там і студенти Полтавського юридичного коледжу, адже їх виш уже два роки поспіль співпрацює з Вільнюською колегією. 

Юлія Крайсвітня, голова циклової комісії загальноосвітніх та соціально-гумінатарних дисциплін 

- Обмінюємося педагогічним досвідом, міжкультурні обміни. Два роки тому кілька наших викладачів взяли участь у роботі інтернаціонального тижня, який проходить щорічно у Вільнюській колегії. Доволі цікавий захід, коли викладачі з партнерських вузів приїздять до Вільнюса і читають лекції їхнім студентам. Ми підписали угоду про співпрацю, колегіум – наш офіційний партнер.

Литовці мають власні навчальні програми, орієнтовані на останні вимоги ринку праці і використовують найсучасніші підходи до практичного навчання. Тож для кращих полтавських абітурієнтів – це шанс навчатися на безкоштовній основі за кордоном. 

Стрічка новин