Посли шести країн світу – у Полтаві

Бельгія, Індонезія, Словенія, Палестина, В'єтнам, Вірменія. У Полтаві майже два дні перебувала делегація Надзвичайних та Повноважних послів цих країн. Керівництво міста поспілкувалось із послами про ймовірну співпрацю, інвестиційні відносини та партнерські зв'язки. Також почесних гостей познайомили із культурою та історією Полтави.

Зустрічають послів шести держав світу, їхніх дружин та супроводжуючих традиційним короваєм на вишитому рушнику. Далі – офіційна частина за «круглим столом».

Аташе з питань культури Посольства Республіки Індонезія привітала присутніх українською.

Ерна Герліна, аташе з питань культури та інформаційної політики (Індонезія) 

- Бажаємо успіхів та процвітання мешканцям міста та області!

Делегат від Палестини Самір Абу Харуб говорить – саме в Полтаві навчається та живе чимало палестинських студентів. 

Самір Абу Харуб, співробітник консульського та культурного відділу Посольства Палестини

- Думаю, наша зустріч не остання, і ми будемо спілкуватись, аби покращити наше взаєморозуміння. Це стосується і навчання студентів, і торгівлі, і економіки.

Спільні освітні проєкти проанонсував й Надзвичайний та Повноважний посол Бельгії Алекс Ленартс. Зокрема, це надання стипендій студентам полтавських вишів для навчання за кордоном. Також у Бельгії може з'явитись місто-побратим Полтави, що означає дружні зв'язки між містами на постійній основі.

Алекс Ленартс, Надзвичайний та Повноважний посол Бельгії в Україні

- В нас вже існувала співпраця між школами та університетами Полтавської області та провінції Бельгії Ено. І я хотів би відновити дану співпрацю, оскільки я вважаю, що це дуже корисно і для студентів, і для викладачів.

Представник Словенії Томаж Менцін говорить – з Україною вбачають чимало спільного.

Томаж Менцін, Надзвичайний та Повноважний посол Словенії в Україні

- Словенію та Україну об’єднує схожий шлях. Наприклад, комуністичний режим, його падіння, відновлення після нього. Словенія дуже зацікавлена допомогти Україні у проведенні реформ децентралізації. Хотілося б, аби процес децентралізації був завершений.

Налаштований на співпрацю і посол В'єтнаму Нгуєнь Ань Туан.

Нгуєн Ань Туан, Надзвичайний та Повноважний посол В’єтнаму в Україні

- Посольство В’єтнаму кожного року відвідувало Сорочинський ярмарок. Але у місті Полтава, у серці Полтавської області, я вперше. Сподіваюсь, будем співпрацювати у сферах туризму, промисловості ті сільського господарства.

Під час офіційного спілкування виступив й керівник телевізійного каналу «Центральний» Олег Зонтов, подякувавши поважним делегатам за візит та інтерес до Полтавського регіону.

Олег Зонтов, ген. директор телеканалу «Центральний»

- Я сподіваюсь, що та об’єктивна інформація, яку ви отримаєте про нашу країну, буде сприяти тому, що імідж України у світі буде не спотворений через інформаційні атаки росіян, а буде показаний як об’єктивний і позитивний.

Говорили про економічний та інвестиційний потенціал міста, специфіку виробництва, бізнесу, медичної галузей. Також - про можливості розвитку міжнародного туризму та культурний взаємообмін. У Полтави вже є подібний досвід.

Тетяна Юрченко, заступник міського голови Полтави з економічних та соціальних питань

- В травні ми відправляємо своїх дітей, восени ми приймаємо дітей з Німеччини. Так само ми запросили дітей в наш табір літній дітей з Боржомі.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Нам важливо розвивати такі закордонні відносини. В рамках навіть сьогоднішньої розмови ми вже знайшли точки дотику, як можемо розвивати співпрацю Полтави з іншими містами. Аналогічна ситуація – з індонезійським Посольством. Аташе з питань культури відкрито говорить про те, що вони готові надавати гранти для розвитку індонезійської культури в Полтаві.

Для гостей провели театралізовану екскурсію галереями Художнього музею імені Ярошенка, влаштували фотосесію із венеціанськими капелюшками ручної роботи, організували прогулянку до Білої Альтанки, гастрономічний променад у традиціях Масляної, нічну екскурсію до Поля Полтавської битви.

Стрічка новин