В Україні регіональні прокуратури стануть обласними

В Україні регіональні прокуратури стануть обласними

В Україні у рамках другого етапу оновлення кадрового складу регіональних прокуратур також будуть переглянуті їхні функції, повноваження та структури.

Про це в коментарі власному кореспонденту Укрінформу розповів генеральний прокурор України Руслан Рябошапка.

"Очевидно, що не всі повноваження, якими нині наділені регіональні прокуратури, їм потрібні. Необхідно буде удосконалювати, власне, методику їхньої роботи. Синхронно з переатестацією ми вийдемо на затвердження нової структури, на визначення нових повноважень регіональних прокуратур. Які у нас будуть обласними", - зазначив генпрокурор.

Він висловив сподівання, що цей етап реформування органів прокуратури в Україні буде завершено на початку літа. Рябошапка також нагадав, що з понеділка, 2 березня, в Україні розпочинається другий етап переатестації співробітників регіональних прокуратур. «Це називається оновлення кадрового складу прокуратури. На цьому етапі йдеться про прокурорів регіональних прокуратур. Тестування починається з питань знання законодавства, на загальні здібності. Випробування проходитимуть весь тиждень», - розповів генпрокурор.

Рябошапка наголосив: якщо хтось із прокурорів проігнорує процедуру переатестації, то, згідно з вимогами законодавства, такі співробітники будуть звільнені. Він зауважив, що під час першого етапу оновлення кадрового складу, який пройшов раніше у центральному апараті Офісу генерального прокурора, близько 20% прокурорів не з'явилися на тестування та були звільнені. Нині декларації прокурорів є відкритими.

Стрічка новин