Конфлікт Щербанівської ОТГ та Полтавського ДБК

Під Полтавою, у Щербанях, по вулиці Параджанова, 5 зведено будинок. Усі 144 квартири у ньому вже продано. Але мешканці в’їхати туди не можуть, бо забудовник ніяк не домовиться із сільрадою, на землях якої здійснено будівництво. Уладнати цей конфлікт віднедавна допомагає народний депутат Андрій Боблях. А нещодавно всі зацікавлені в його вирішенні сторони зустрічалися із головою ОДА Олегом Синєгубовим.

Представники Щербанівської ОТГ та Полтавського домобудівного комбінату самостійно уладнати суперечку не зуміли. Сільрада звинувачувала забудовника, що він не збудував дитсадок, як це передбачалося угодою, і відмовляється платити пайову участь. Натомість, комбінат невиконання договору пояснює тим, що сільрада не виділила для цього землю. Від непорозуміння юридичних осіб страждали люди, які вже з третього кварталу минулого року чекають на житло, куплене ними.

Віталій Неминущий, інвестор будинку 

- Поки ми не почали проводити будь-які дії, звертатися до всіх можливих інстанцій. Ні одна, ні інша сторона не йшла кудись і не проводила ніяких дій для введення будинку в експлуатацію.

Олексій Рубан, інвестор будинку

- Кожного разу переносили терміни здачі будинку. Ми писали листи і звернення до Щербанівської ОТГ, ДСК. Завжди були скрізь відписки. І ми почали діяти далі.

До уладнання конфлікту спочатку доєднався народний депутат України Андрій Боблях, а потім – і голова ОДА Олег Синєгубов. Остання зустріч відбулася саме у нього.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Ми тут зібралися усі разом для того, щоб вирішити всю цю історію, а і не надалі оперувати якимись красивими юридичними термінами тощо.

У певні моменти бесіди між учасниками конфлікту градус напруги підвищувався, але керівник області закликав до взаєморозуміння і конструктивізму. Врешті, сторони дійшли згоди найближчим часом підписати додаткову угоду, яка б вирішила дану суперечку.

Максим Макаров, директор ТОВ «Полтавський ДБК»

- Із нашого боку – ми готові будувати дитячий садочок. Із боку Щербанівської ОТГ ми почули, що вони готові передати землю. Так що будемо працювати. Сподіваємося, що найближчим часом по 5 будинку питання буде закрито. І люди отримають довгоочікувані квартири.

Ігор Процик, голова Щербанівської ОТГ

- Ми зацікавлені у будівництві дитячого садочку. Ми зацікавлені у виконанні своїх зобов’язань. Тому оця зустріч якраз корисна для того, щоб ми дійсно могли підписати додаткову угоду по будівництву дитячого садочку.

Народний депутат України Андрій Боблях сподівається, що у цій справі врешіт вдалося вийти на фінішну пряму. Хоча, переконаний він, конфлікт остаточно уладнається, коли люди, які купили житло у будинку за адресою Параджанова,5, врешті його отримають.

Андрій Боблях, народний депутат України

- Я сьогоднішньою зустріччю задоволений на даний момент. Надіємося на те, що до понеділка буде підписана угода і до Пасхи, як-то кажуть, люди зможуть заїхати у будинок. Це гарно. Якщо це, справді, буде.

Стрічка новин