Коти – повноправні жителі міста

На останній сесії Полтавської міської ради підтримали та проголосували за визнання котів частиною екосистеми міста. Відтепер чотирилапі пухнастики можуть вільно жити та пересуватися в підвалах, горищах та інших місцях їхнього постійного перебування. 

У Полтаві почастішали випадки жорстокого поводження з тваринами, а саме – з котами. У деяких випадках доходило до смерті тварин. 

Тож зоозахисники та волонтери хотіли зробити котів частиною екосистиеми міста. Такої ж думки – і полтавка Юлія Іванченко, яка опікується бездомними чотирилапими та намагається врятувати їх від жорстокого поводження з боку деяких полтавців. 

Юлія Іванченко, зооволонтерка 

- От чому у нашому місті немає, що коти не є частиною екосистеми міста Полтава. У Миколаєві цю петицію давно підписали, щоб кіт в холодну пору туди пішов. Одеса, Львів, уже на висоті.

Тож питання про визнання котів частиною екосистеми винесли на сесію міськради 28 лютого 2020 року. На засідання прийшли полтавці, просити підтримати їх прохання. 

- Прийняття даного рішення вирішило б унеможливлення конфліктних ситуацій і наше б місто стало добріше.

Одноголосно «за» – 29 депутатів із 32. 

Відтепер коти можуть можуть вільно жити та пересуватися в підвалах, горищах та інших місцях їхнього постійного перебування, оскільки вони виконують вкрай важливу функцію – знищують гризунів.

Правозахисниця Любов Черненко радить: якщо бачите факти жорстокого поводження – повідомляйте. 

Любов Черненко, правозахисниця 

- Викликайте поліцію. Це жорстоке поводження з тваринами. І це передбачає кримінальну відповідальність. Окрім того, у нас є закон про захист тварин від жорстокого поводження. Тому ми повинні виконувати ці вимоги закону, які в нас є на сьогодні. Окрім того, підписаний меморандум про співпрацю між волонтерами та поліцією, де закріплено, що поліція у нас сприяє тому, щоб у нас зменшувалася кількість жорстоких поводжень з тваринами.

А тим часом Юлія Іванченко, яка опікується бездомними котами, наразі шукає господаря для кішечки, яка страждала від жорстокого поводження сусідів. Юлія сподівається, що незабаром у малечі буде власний дім. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію