Як удосконалити освітній процес?

Сьогодні, 29 лютого, у Полтавській школі №5 пройшов івент-проєкт. Це так званий трикутник усіх учасників навчального процесу школи. А саме: батьків, учнів та вчителів. Підготували його педагоги 5 школи.

У холі Полтавської школи №5 дев'ятикласники зустрічають гостей флешмобом. Коротко розповідають про освітній заклад та показують свої хореографічні навички. Наступна локація – для батьків 1-2 класів. Це музейна кімната історії школи. Тут розповідають присутнім про шляхи становлення освітнього закладу. Йдемо далі. У коридорі стоять столи із шахами. Їх виготовили батьки спільно з вчителями рік тому. За словми педагогів, це – одне з найулюбеніших місць дітей. Сьогодні вони разом із своїми мама й татусями грають турніри. Серед них – п'ятикласниця Олена Хвостенко. 

Олена Хвостенко, учениця Полтавської ЗОШ №5

- Ми любимо грати і ми вміємо грати. Мене навчив грати в шахи дідусь. Мого тата я попросила, щоб він прийшов, і він погодився.

У малій спортивній залі – батьки й учні всіх класів школи. Вони грають у так званий «петанк». Це зовсім новий вид спорту. За словами вчителя фізичної культури Максима Слєпка, його до освітньої програми включили рік тому. Правила зовсім прості, зізнається педагог. У команді – по 3-6 учасників. Хто більше влучив кулькою в зазначене місце – той і переміг.

Максим Слєпко, вчитель фізичної культури Полтавської ЗОШ №5

- По-перше, це нове. По-друге, тренує влучність, азарт, тактику. Він схожий на такі види гри, як більярд, боулінг, але тут більше на влучність.

Ще одна локація «Демократична школа». Вона – для старшокласників. Алла Левченко – мама десятикласника. На її думку, зібрати різні покоління було гарною ідеєю. Мовляв: так вони можуть поділитися досвідом із підлітками. Натомість від них почути їх думки, прагнення та ідеї. Зараз команди проговорюють права різних молодіжних кампаній. А саме говорили про можливості держави, аби люди могли придбати житло.

Алла Левченко, мама десятикласника Полтавської ЗОШ №5

- Йде дуже великий відток саме молоді за кордон. А це є десь 70%, тому ми якраз ці питання нагально й піднімаємо, й вносимо свої корективи. Ми вже з враженнями, наші діти настільки активно беруть участь, бо саме й 10 клас – це люди, які переходять у майбутнє.

А це – велика спортивна зала. Тут зараз гра з використанням футбольного компоненту. Проводиться вона для учнів не лише 5 школи, а й інших дітей з особливими потребами. Тут також участь беруть і батьки. За словами директорки освітнього закладу Тамари Жаги, трикутник «батьки-вчителі-діти» є невід'ємним у створенні навчального середовища. 

Тамара Жага, директорка Полтавської ЗОШ №5

- Ми не стоїмо на місці, рухаємося вперед, створюємо умови, де б діти розвивалися, змінюємося самі і, перш за все, я не даю спокою собі, тому що керувати – значить приводити до успіху інших.

Тамара Жага додає: такий івент планують зробити традиційним. 

Стрічка новин