Щедра Масляна у парку «Перемога»

Забіг «Швидкий млинець», нагородження тюбинг-гірки як найвищої в Україні, гастрономічні перегони та вечірнє фаєршоу. У полтавському Парку «Перемога» вперше провели масштабне свято «Щедра Масляна». Задум організаторів – водночас відтворити староукраїнські звичаї та створити сучасну розважальну програму для всієї родини.

Масниця – язичницьке свято. Пращури пов'язували його із проводами зими. Для цього й символічно спалювали її символ – опудало. Християни ж адаптували свято під свої традиції. Тепер Масляна – останній тиждень перед Великим постом, коли можна побалувати себе млинцями.

Світлана Ольховик, ведуча свята

- Ми приготували млинці, вареники, варили і пекли вчора цілий вечір. А ще – розваги, ігри, танці, різні конкурси для діток і для дорослих.

Упродовж дня для полтавців виступають мистецькі колективи міста. Серед них – Андрій Хмара, Творчий центр Наталії Май, студія вокалу Геннадія Рагуліна та інші. Ансамбль танцю «Світанок» має сімдесятирічну історію. Ветерани колективу підготували два традиційні танці – «Санжарівку» та «Василечки». Кажуть: подібні свята – шанс зібрати родину разом.

Андрій Білокінь та Людмила Мухамедзянова, учасники народного ансамблю танцю «Світанок»

 - Ну як українці святкують? Застілля. 

 - Свято, коли можна зібратися родиною. Сісти за стіл, поспілкуватись, поїсти смачних млинців.

Останній день працює тюбинг-гірка із штучного снігу. Діти з батьками катаються на надувних шинах. Сьогодні гірку відзначили дипломом Книги рекордів України. Її визнали найвищою в державі.

Катерина Бабич, заступниця директора парку «Перемога»

- Здавалось би – все просто. Просто зі снігу і просто гірка. І виявляється, що в нашій країні зазвичай гірки зі снігу будують на схилах. А наша – самостійно збудована.

Втім, гірку поки не розбиратимуть. Адміністратори парку анонсують – можливо, на ній у березні влаштують екстремальні перегони.

На святі були й благодійні акції. Наприклад, студенти педагогічного вишу влаштували забіг «Швидкий млинець», де збирали кошти на спортивне обладнання дитячого відділення протитуберкульозного диспансеру.

Валерія Петько, культорганізаторка парку «Перемога»

- Завершуємо ми все це свято спаленням красуні-опудала Зими та фаєршоу від театру вогню «Індіго».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію