У понеділок у православних християн починається Великий піст

Триватиме він 48 днів, завершиться 18 квітня – напередодні Великодня. Під час посту віряни утримуються від м'ясних і рибних продуктів, виключають із раціону молоко та яйця. Виняток – тільки для маленьких дітей, вагітних жінок, хворих та мандрівників. Втім, головним під час посту є не гастрономічна складова, а духовна.

Прихожанка храму Віри, Надії та Любові УПЦ Наталія Верченко у церкву ходить понад 30 років. Великого посту чекає із нетерпінням. Каже: цей час додає духовної снаги у діях і навіть думках. Адже людина, підперезана поясом, зібраніша. 

Наталія Верченко, прихожанка храму Віри, Надії та Любові

- Якщо вона не підперезується поясом – трохи у розслабленому стані. Якщо підперезується – стає стрункішою, бодрішою, це допомагає. Сама ситуація Посту – вона сприяє, щоб ми більше в себе зазирнули, до своїх рідних були б уважнішими, до своїх близьких. Менше засуджували, більше жаліли.

Великий піст – час пізнання у собі духовного та самовдосконалення.

Анна, полтавка

- Місяць чистоти, зосередження розуму, у першу чергу, місяць старань во славу Божу.

Протоієрей Миколай Довганич радить визначити свою головну пристрасть і спробувати звільнитися від неї.

Миколай Довганич, протоієрей УПЦ

- У мирському поняття свободи – ми все можемо. Це більше схоже на якусь вседозволеність. А в духовному житті – трохи інше – це коли людина вільна від гріха і страсті. Це коли людина може легко жити і не соблазнятися на якісь матеріальні блага, на якісь скарби, гріховні бажання і так далі.

Це може бути залежність від цигарок, алкоголю, надмірна увага до свого зовнішнього вигляду, одягу. І не тільки.

Миколай Довганич, протоієрей УПЦ

- Інколи буває, що людина може бути залежною навіть від того, що у неї дуже велике бажання їсти тістечка. І для неї це реально пристрасть.

Будь-яку пристрасть людина може приборкати, якщо цього захоче сама і попросить Божої допомоги, вважає волонтерка центру «Благо» Марина Онищенко. Коли ж одразу не виходить, переконана жінка, не слід впадати у відчай, а просто більше займатися добрими справами.

Марина Онищенко, волонтерка центру «Благо»

- Не потрібно посипати голову попелом і ходити із сумним обличчям. Піст – це не час суму. Усі розваги, які зазвичай у моєму житті присутні, відсуваються на останнє місце і більше часу добрим справам, волонтерству, молитві приділяється.

Віряни стверджують: у Великий піст до храмів стає ходити більше людей. Чимало серед них молоді.

Ірина Шкляр, викладач музики у недільній школі

- Найщасливіші люди – це православна молодь, яка на правильному шляху – істинному. Вони ще молоді, повні енергії, вони знають, як треба жити, йдуть по цій істинній дорозі. І тому тільки радіє моя душа.

Миколай Довганич, протоієрей УПЦ

- На порядок більше стає кількість прихожан. І це радує і нас, як священнослужителів, і всіх радує, бо люди виправляються, ідуть до Бога, стають кращими. І всі ми разом намагаємося жити краще. З’являється мир, любов,  злагода і благополуччя.

Стрічка новин