Міська сесія пройшла без протестів

Дві сесії в один день. Паралельно з обласною у міській раді теж розпочалося засідання. Депутати мали розглянути майже 100 питань порядку денного. У планах – перерозподілити залишок коштів з минулого року, внести зміни до програм та проголосувати за низку технічних питань. Які ініціативи висували фракції та чи підтримувала їх більшість?

Сесія розпочалася традиційно: спочатку – звернення громадян, а потім – голосування за питання. За 3,5 години всі питання пройшли та проголосували. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Абсолютно нормальна та адекватна сесія. Без жодних протестів. Це говорить про злагодженість депутатського корпусу і коаліції. На сьогоднішньому засіданні ми розподілили вільний залишок та перевиконання бюджету 2019. І додали ще додатково 218 мільйонів до бюджету 2020 року. Це кошти, які підуть на ЖКГ, на прибирання міста, на будівництво нових доріг, тротуарів, на придбання комунальної техніки, а ще для придбання для превезення людей з інвалідністю для тер.центрів Київського району і Подільського району.

Кожна фракція під час сесії вносила свої пропозиції та ініціативи. Була активною і «Самопоміч». 

Дмитро Сенчакович, депутат Полтавської міської ради, фракція «Самопоміч»

- Ми пропонували декілька сесій поспіль виставити на аукціон приміщення по Соборності, 6 – комунальне майно. Це пропозиція була включена та підтримана. Ще одна пропозиція у нас з'явилася раптово.

У фракції «Свобода» була ціла низка ініціатив. Серед них виділяють 4 основні аспекти: саморозподілення коштів по сферах, підтримка військово-патріотичного виховання молоді, налагодження діалогу з обласною радою та плани повернути деякі підприємства у комунальну  власність міста. А ще в планах – вирішити ситуацію з райрадами, а точніше ліквідувати їх. 

Юліан Матвійчук, депутат Полтавської міської ради, фракція ВО «Свобода»

- Тиждень тому вийшло розпорядження секретаря Шамоти про цю комісію. Вона складає 28 чоловік. До наступної сесії ця комісія має виготовити і подати на сесію повністю план дії по ліквідації райрад, як буде працювати місто. Я хочу нагадати, що районні ради уже були ліквідовані майже в усіх містах України, починаючи з 1991 року. До Полтави поки що практика не дійшла.

«Батьківщина» також ратує за передачу окремих підприємств у власність міста. Зокрема, «Полтававодоканалу» та «Полтаватеплоенерго». 

Олег Бєлоножко, депутат Полтавської міської ради, фракція ВО «Батьківщина»

- Це може надати змогу відремонтувати колектори, які мають не жахливий стан, а катастрофічний. Деякі прокладені 100 років тому. Ми сидимо на міні повільної дії. І цим варто займатися нагально. По-друге, якщо це буде у комунальній власності міста, дотаціями ми зможемо знизити тариф для населення.

Едуард Волков підсумками сесії задоволений. Зазначає, вкотре коаліційній більшості вдалося досягти одностайності у прийнятті всіх рішень. 

Едуард Волков, депутат Полтавської міської ради, фракція «Рідне місто»

- Велику увагу слід звернути на ЖКГ, сферу охорони здоров'я. Проєкти рішень підготували профільні заступники команди «Рідне місто», пройдені всі комісії. І особливу увагу слід звернути на те, що Полтава довго чекала програму підтримки ОСББ. І наш профільний заступник Чепурко довго працював спільно з головами ОСББ, з дорадчим органом, сьогодні необхідні зміни на сесії були затверджені, а це дуже гарний сигнал.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію