Селяни вимагають змінити цільове призначення луків

Жителі села Селещина Машівського району на Полтавщині вимагають, щоб депутати селищної ради ухвалили рішення про зміну цільового призначення луків: із землі загального користування на землю під сінокосіння та випасання худоби. Про це розповіла жителька Селещини Софія Хланюк. За її словами, якщо селищна рада з таким рішенням не звернеться до Держгеокадастру, то у майбутньому пасовища виставлять на аукціон. Селищний голова Микола Кравченко каже: луки не передадуть у приватну власність й пропонує людям оформити на себе документи на пасовища. Місцеві відмовляються. Чому? Дивіться у наступному сюжеті.

Це – село Селещина Машівського району. Місцевий житель Олександр Соляник показує пасовища у селі. Чоловік каже: їх площа – шістдесят гектар. 

Олександр Соляник, житель с.Селещина 

- Оце все луки, за які ми на сьогодні боремося. Громада вимагає ці луки передати й змінити цільове призначення, щоб їх не можна було віддати у приватну власність.

Софія Хланюк, жителька с.Селещина 

- Ми зібрали сходку села й створили ініціативну групу із 10 чоловік, виклали все це у протоколі й надали цей протокол на розгляд селищної ради.

На зустрічі із місцевими жителями голова селищної ради Микола Кравченко розповів: у жовтні минулого року депутати ухвалили рішення щодо створення громадських пасовищ. 

Микола Кравченко, голова Машівської селищної ради 

- Щоб люди мали можливість створити й зареєструвати право громадських пасовищ за собою. Якщо люди не скористаються цим правом й не захочуть реєструвати громадські пасовища за собою – ці громадські пасовища залишаться за селищною радою. А люди як пасли там худобу, так і пастимуть.

Софія Хланюк, жителька с.Селещина 

- Рішення про створення громадського пасовища – це ще не є гарантією того, що воно залишиться громадським пасовищем. Тому що дані угіддя треба узаконити згідно методики держави, треба прийняти положення про громадські пасовища, потім змінити цільове призначення землі, щоб це не була земля комунальної власності, а було чітке кодування, що це є пасовища і сіножаті.

Жителька Селещини Софія Хланюк каже: своїм рішенням депутати дозволили  жителям громади орендувати луки. За словами жінки, у майбутньому пасовища можуть виставити на аукціон. 

Софія Хланюк, жителька с.Селещина 

- Селищний голова відмовляє нам в оцих всіх питаннях, він наполягає на тому, щоб громада створила кооператив. А при створенні кооперативу земельна ділянка виставляється на аукціон, й в селян не буде можливості викупити цю землю, щоб утримувати велику рогату худобу.

Олександр Соляник, житель с.Селещина 

- Тут і птиця, і лисиці, все тут живе. Це населення, яке живе біля річки, випасає всю свою худобу, яка є: гусей, курей. Все це гуля, їсть, п’є. Якщо цих лук не буде, то можна все вирізати й нічого не тримати.

Микола Кравченко, голова Машівської селищної ради 

- Поки працює цей депутатський корпус, я впевнений, що вони не заберуть громадських пасовищ: поки я голова й депутати ті, які зараз, ми не віддамо цих ділянок нікому, вони залишаться за людьми, але все може бути колись – щось поміняється: закон про ринок землі вступе. Ми ж не знатимемо, які там нові закони стосовно землі. Ми на даний момент прийняли рішення, яке дозволяє їм взяти й виготовити документ на себе.

27-го лютого на сесії Машівської селищної ради депутати не розглянули звернення представників громади стосовно підготовки документів щодо зміни цільового призначення луків: із земель загального користування у землі для сінокосіння й випасання худоби. Житель Селещини Олександр Соляник розповів: з такими вимогами звернуться до депутатів й на наступній сесії селищної ради. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію