Шість років минуло з початку анексії Автономної Республіки Крим

Після окупації жителька Бахчисараю Наталя Баранник переїхала до Полтави. Дівчина вирішила продовжити навчання в українському вузі, а не в університеті анексованого Росієї Криму. Нині Наталя працює дизайнеркою. А в кінці минулого року вона презентувала свою документальну виставу «А шо там в Криму?».

Наталя Баранник народилася та виросла у Бахчисараї. На початку 2014-го дівчина переїхала до Полтави.

Наталя Баранник, переїхала з Криму 

- Тому що почалися відбуватися події, які незрозуміло як завершилися б для нас. Й ми вирішили, щоб не ризикувати вищою освітою. Тому що ми не знали: коли ти закінчиш Кримський університет, то що ти матимеш? Я не хотіла працювати у Росії. Я хотіла працювати в Україні.

Нині дівчина працює графічною дизайнеркою. У грудні минулого року в Полтаві відбулася прем'єра вистави Наталі Баранник «А шо там в Криму?». 

Наталя Баранник, переїхала з Криму 

- Полтавці радісно мене прийняли. Допомагали мені, коли дізнавалися, що я з Криму. І для мене є принцопово важливим, щоб мої дії й моя робота приносила користь. Тому що немає сенсу тобі було їхати з Криму, якщо я зараз не буду працювати на те, щоб наша країна розбудовуваля й ставала кращою.

Наталя показує фото з Криму. Дівчина розповідає: до анексованої автономної республіки їздить до родичів та друзів. 

Наталя Баранник, переїхала з Криму

- Що для мене є важливим, щоб ми завжди підтримували комунікацію з людьми, які залишилися у Криму. Тому що коли ми повернемось, нам треба з цими людьми жити. І зараз те, що відбувається, наприклад, з кримськотатарським каналом АТР, що їм припинили державне фінансування. Й це помилка. Бо це єдиний кримсько-татарський канал. А кримські татари – це найактивніша спільнота, яка в Криму пропагує те, щоб повернули Крим. Й Україна була єдиною країною.

У кінці лютого – на початку березня 2014-го року Росія організувала блокаду та захоплення стратегічних об'єктів півострова та військових частин Збройних Сил України. Це відбулося під прикриттям новостворених спецслужбами Російської Федерації «загонів самооборони Криму». 18 березня у Кремлі підписали так званий договір про прийняття до складу Російської Федерації Криму і Севастополя. 

Наталя Баранник, переїхала з Криму

- В Криму, окрім кримських татар, люди сподіваються на те, що їх  проблеми вирішить влада. А в Україні, принаймі, за останні п’ять років, з’явилися люди, які самі прагнуть щось змінити. Принаймі, за останні п’ять років такий костяк сформувався.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію