Дебати-2020

На базі Полтавського юридичного інституту провели інтелектуальну гру для учнівської молоді із різних куточків Полтавщини. Такі обласні змагання проводять з 2016 року, аби школярі вчились публічно відстоювати власну думку, аргументувати свої доповіді та мислити критично.

Організатори дебатів – Департамент освіти і науки Полтавської ОДА, фахівці обласного Інституту післядипломної педагогічної освіти та юридичного інституту. Тут – 26 команд, які дебатуватимуть на українській мові, і п'ять – англійською. 

Ольга Красницька, методист ПОІППО ім.М.Остроградського

- Це практично діти з усієї Полтавської області. Представлені і Гребінка, і Опішнє, Зіньків, Горішні Плавні, Кременчук, Полтава.

Для палких обговорень обрали дві теми: «Чи є доцільним мораторій на продаж землі в Україні» та «Ефективність ЗНО як методу перевірки якості знань».

Тетяна Шпурик, учасниця дебатів, м.Гребінка

- Я вважаю, що ЗНО – це найкращий метод перевірки якості знань, тому що там присутня рівність і створені рівні умови для всіх.

А от опоненти команди з Гребінки, школярі з Решетилівського району, впевнені – зовнішнє незалежне тестування психологічно травмує дітей та не дозволяє оцінити їх знання у всій повноті.

Марія Рашевська, учасниця дебатів (Решетилівський район)

- Таке запитання, наприклад, в якому році відбулась Куликовська битва. Дитина може знати дату. Але вона не знає і не вміє аналізувати сам історичний процес. Це є величезна проблема. І як тоді цій дитині бути вчителем історії або історикознавцем?

Найсильніші чотири команди змагатимуться у фіналі. За тридцять хвилин до дебатів їм повідомлять тему – «Права дитини».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію