Сьогодні у Полтаві відбулася тридцять перша сесія обласної ради VII скликання

За понад чотири години депутати розглянули більш ніж 50 питань порядку денного та додаткових. Найбільше дискусій та суперечок точилося цього разу навколо одного з них – «Про План заходів з реалізації Стратегії розвитку Полтавської області на 2021-2023 роки». В підсумку дане рішення не набрало більшості голосів. За стратегію розвитку нашого краю депутати спробують ще раз проголосувати на позачерговій сесії, яку планується провести орієнтовно в середині березня.

Документ сирий та недоопрацьований, з нами практично ніхто не радився, це стратегія виживання, рух в протилежному напрямку. Так депутати реагували на Стратегію розвитку області. Але найбільше критики викликало передбачення одного мільярда гривень на Аеропорт «Полтава» та відносно незначні кошти на ремонт доріг.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- У нас зараз є такі резонансні справи, що стосуються полтавського аеропорту. Імовірні порушення законодавства і т.д. Тому мені здається, депутати дуже чутливо поставилися до цього питання, щоб не нести в подальшому відповідальність за якісь там імовірні виділені кошти, на їх погляд.

Якби питання аеропорту напередодні зняли з порядку денного, не було б проблем з ухваленням стратегії, впевнений Олександр Біленький. Він зазначає, що не було б проблем і з наданням дозволів на отримання кредитів «Полтававодоканалу» та «Полтаватеплоенерго», якби депутати почули доводи керівників комунальних підприємств на профільній комісії.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Члени комісії підтримали це звернення, а депутати, члени інших комісій, почувши слова «Водоканал», «Теплоенерго», кредити якось починають напрягатися. Нічого тут такого немає, ми щороку, півроку приймаємо зміни до програми і дозволяємо брати кредити господарюючим суб’єктам, в тому числі «Полтававодоканалу» та «Полтаватеплоенерго».

Цього засідання, відповідно до побажань депутатів та пропозицій ОДА, було знято з порядку денного питання про внесення змін до обласного бюджету на 2020 рік. Його направили на доопрацювання.

Анатолій Ханко, заступник голови Полтавської облради

- Цього разу зміни до бюджету – це більше пів мільярда гривень внесли, і от – депутати проголосуйте, Хоча пропозиції депутатів, що звучали в грудні, січні не враховані. А це інтереси від Чорнух до Чутового, це спортивні, питна вода Полтавщини і багато чого іншого. Слава богу, вони відкликали зміни до бюджету і, можливо, в середині березня буде чергова сесія.

Серед багатьох питань проголосували депутати за звернення до Кабміну та НКРЕКП щодо скасування тарифу на послуги розподілу природного газу.

Анатолій Ханко, заступник голови Полтавської облради

- Ці вбабахали другу платіжку за транспортування тих мереж, які будувалися людьми, державою, а зараз це в приватній власності. Вони хочуть за це кошти, люди обурені. Тому депутати Батьківщина, Аграрна партія, Свобода запропонували спільне рішення про те зверення, такі по всіх містах України йдуть. Можливо, це хоч якось їх надоуме – зняти цю платіжку за транспортування, тому що це обирання народу. Просто з повітря взяли.

Також депутати заслухали інформацію прокурора області про результати діяльності органів прокуратури за минулий рік. Серед пріоритетів – протидія злочинам, що відбуваються в сфері використання надр. Наразі прокурорами розслідується 33 відповідних кримінальних провадження. Це питання постійно на контролі й в облдержадміністрації – наголосив голова ОДА Олег Синєгубов. 

Стрічка новин