Коли та як треба чистити зуби

Коли та як треба чистити зуби

Гігієна ротової порожнини – це більше, ніж просто яскрава посмішка чи свіжий подих. Вона – важлива частина здорового способу життя. Якщо дотримуватися її правил, то можна уникнути захворювань ясен, руйнування зубів, та деяких інших хвороб, включаючи навіть інсульт та пневмонію.

Звісно, для підтримки здоров’я зубів та ясен їх потрібно регулярно чистити. Знання як це правильно робити (наприклад, як часто слід чистити зуби, як довго чистити та робити це до сніданку чи після нього) допоможуть вам.

Отже, як довго і як часто слід чистити зуби? Різні стоматологічні організації, включаючи Індійську стоматологічну асоціацію (IDA), рекомендують чистити зуби приблизно по дві хвилини хоча б двічі на день, забезпечуючи очищення всіх поверхонь зубів – внутрішніх, зовнішніх та жувальних. Ви повинні чистити зуби принаймні дві хвилини, щоб видалити більше зубного нальоту і переконатися, що між зубами та яснами не залишились часточки їжі.

Коли найкращий час для чищення зубів? Рекомендується чистити зуби в останню чергу щовечора та за будь-якої іншої нагоди вдень. Ви зазвичай чистите зуби після сніданку? Спробуйте зачекати хоча б годину, особливо, якщо їсте кислі фрукти, чи п’єте соки. Якщо чистити зуби одразу після того, як ви з’їсте грейпфрут, зубна емаль може пошкодитись. Звісно, чистити зуби після сніданку краще, бо ви одразу прибираєте часточки їжі, що застрягли між зубами. Залишити чищення зубів номером 1 у списку ранкових справ можна, якщо ви, з якихось причин, не снідаєте, або ж їсте на роботі.

Чи можливо чистити зуби занадто часто? Навряд чи післяобідня чистка завдасть шкоди вашим зубам, однак IDA рекомендує чистити зуби не частіше трьох разів на день, інакше можна пошкодити ясна.

Основні поради для збереження здоров’я зубів та ясен

  • Завжди краще чистити зуби після їжі.
  • Використовуйте зубну щітку з невеликою голівкою, яка дозволить вам легко отримати доступ до всіх поверхонь зубів. Також виберіть щітку з м’якою щетиною, вони не так пошкоджують ясна.
  • Використовуйте фторовану зубну пасту, щоб запобігти виникненню порожнин.
  • Чистіть зуби не рідше одного разу на день.

  • Регулярно міняйте зубну щітку.
  • Їжте здорову їжу, обмежте вживання кислих продуктів та продуктів з високим вмістом цукру, які можуть спричинити руйнування зубів.

Ви повинні відвідувати свого стоматолога для проведення профілактичних оглядів принаймні раз на шість місяців.

Стрічка новин