Кошти від дозволів на видобуток надр мають залишатись на місцях

Дозволи на видобуток надр компаніям має надавати обласна рада. В цьому впевнені депутати Полтавської обласної ради. Останні підготували звернення до Верховної ради та Кабміну. Чому спрощена процедура отримання дозволів на видобуток копалин їх не влаштовує, дивіться у наступному сюжеті.

Постійна комісія Полтавської обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу сьогодні розглянула ряд питань. Серед основних – передача на місця коштів від дозволів на видобуток надр. Депутати Полтавської обласної ради підготували звернення до Верховної ради та Кабміну з пропозицією направляти частину коштів від аукціонів з продажу спецдозволів на користування надрами до обласних та місцевих бюджетів. Нагадаємо, 30 травня 2011 р. уряд вніс зміни до Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами.

Сергій Мамоян, голова постійної комісії обласної ради з питань ПЕК, фракція СДП

- Верховна рада, Кабмін в нас взяли повноваження надавати дозволи на добич надр: газу, конденсату, води тощо. Чому це погано для області, по-перше тим, що компанії, які хотіли добувати в нас надра, зверталися до місцевих громад, до обласної ради, щоб їм надали дозвіл. Вони також їхали в село, де видобувається газ, спілкувалися з громадою, розповідали їм, як вони будуть працювати. Громада в той самий час могла якісь свої проблеми висловлювати їм. Наприклад, ремонт доріг чи школи. Компанії якісь навантаження брали на себе.

На думку Сергія Мамояна, неприпустимо, коли долю ділянок вирішують у Києві, а місцеві навіть не знають, яка компанія зайшла на ринок й здійснює видобуток на землі, де вони живуть.

Віктор Лисий, голова Сенчанської ОТГ

- Ми не згоджуємось з тим, що в обласної ради відібрали ці повноваження. Дійсно, це заслуга обласної ради, що добилися ренту. Регіони, котрі отримують зараз ренту на місцях, мають великий результат й наповнення бюджету. Так у нас і в інших ОТГ. Рента складає більшу частину навіть загального бюджету.

Також депутатів обласної ради турбує те, що вони не мають можливість контролю забруднення екології видобувними компаніями.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію