У Полтаві говорили про доступ до публічної інформації

Благодійна організація «Світло надії» спільно з громадською організацією «Український інститут з прав людини» провели тренінг. Учасниками стали представники правозахисних, молодіжних, громадських організацій та ті, хто зацікавлений в розбудові громадянського суспільства. На тренінгу розглянули питання отримання публічної інформації та правильності оформлення документації на її отримання. Подібні тренінги уже провели в Львові, Дніпрі, Херсоні, Краматоську.

Полтава – чергове місто для проведення лекцій. Говорять про доступ до інформації, адже це – одна з форм громадського контролю. Проєкт спрямований на те, щоб продемонструвати, що ефективність, підзвітність та демократичне врядування в секторі безпеки є взаємопідсилювальними елементами системи безпеки Україні. Тож у залі – відповідна аудиторія, люди, яких цікавить тема доступності інформації. 

Ксенія Пивоварська, представниця ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини» 

- В цілому це, звичайно, важливо, адже є така проблема, що не завжди та інформація, де ніби-то має правао, насправді не завжди знає. Тому, які мені здається, що це необхідно не лише представникам ГО, а й прийшли люди, які просто зацікавилися темою. Тут є юристи, яким це актуально. Тому, я вважаю, результатом повинні стати ті навички, які ми можемо потім використати.

Захід реалізується в рамках проєкту «Ефективна співпраця громадянського суспільства з безпековими службами в України» за підтримки Freedom House Ukraine.

Ключовим завданням Freedom House та партнерів є розбудова довіри між громадянським суспільством та органами сектору безпеки для розвитку продуктивної співпраці, орієнтованої на посилення поваги до прав людини в Україні.

Теми для лекцій – різнопланові. 

Жанна Лук'яненко, співзасновниця ГО «Український інститут з прав людини»

- Ця серія лекцій відбувається в рамках реалізації проєкту «Громадський контроль», який здійснюється низкою українських організацій, зокрема, «Світло надії», як у Полтаві. Ми – інститут з прав людини за підтримки міжнародної організації Freedom House в Україні.

До того ж експертний Центр працює над розробкою та підтримкою нових регіональних платформ, кожна з яких слугуватиме центром обміну інформацією для здійснення спільного громадського контролю громадянським суспільством і посадовими особами за сектором безпеки з метою виявлення та розв'язання нагальних систематичних проблем у роботі органів безпеки в кожному регіоні.

Учасником тренінгу може стати будь-хто. 

Тухан Едієв, представник Freedom House в Україні 

- Може бути будь-який громадський активіст чи діяч, представник ГО. Людина, яка хоче, тому що робота в громадській раді чи в громадській платформі не предбачає преференцій чи оплати цієї праці. Це виключно громадська діяльність і відображення своє громадської позиції.

Стрічка новин