Допрем’єрний показ воєнної екшен-драми «Черкаси» у Полтаві

Сьогодні, 27 лютого, в український кінопрокат виходить стрічка «Черкаси. Останній корабель у Криму» режисера Тимура Ященка. А напередодні у Полтаві відбувся  допрем’єрний показ воєнної екшен-драми про мужню оборону українськими моряками свого судна – мінного тральщика «Черкаси». Фільм заснований на реальних подіях та розповідає, як навесні 2014 року під час анексії Криму екіпаж три тижні чинив опір російським військовим та був єдиним серед 13 військових кораблів, який не спустив українського прапору.

«Черкаси. Останній корабель у Криму» називають першим повнометражним фільмом про українські військово-морські сили в історії вітчизняного кінематографа. Полтава стала шостим містом, де відбувався такий прем’єрний показ, тож і невипадково концертна зала, розрахована на 300 місць, заповнилася майже вщент. Автори, як і обіцяли, створили стрічку, яка розповідає про звичайних моряків, які у вирішальний для  держави час не зрадили присязі на вірність Україні та її народу. Та й досить нечасто можна побачити, щоб в художніх фільмах знімалися безпосередні учасники подій. 

Михайло Воскобойник, актор, моряк тральщика «Черкаси»

- Як каже сам режисер, 70% – це вигадка, але, на мій погляд, всі події показані в фільмі – передані реальні вчинки, реальні обставини, які були, вони збереглися в фільмі.

Михайло Воскобойник розповідає, що для нього завдання режисера – просто бути собою, відтворити на екрані те, що відбувалося в реаліях у пастці бухти Донузлав, передати свої почуття.

Михайло Воскобойник, актор, моряк тральщика «Черкаси»

- Ми всі розуміли, що росіяни озброєні краще, в них там прилади нічного бачення, тепловізори, а ми просто з автоматами Калашникова. В них була максимальна перевага, плюс в Чорному морі кружляли великі крейсери. Ракетні кораблі Російської Федерації і, звичайно, було страшно і була загроза.

Тральщик «Черкаси» штурмом захопили росіяни за допомогою військових вертольотів та швидкісних катерів, і він залишився в окупованому Криму. Тож фільм знімали на схожому буксирі ВМС України «Корець». В бойових сценах була залучена армійська авіація та спецпризначенці.

Антон Толмачов, актор, моряк тральщика «Черкаси»

- Це художній фільм, треба про це не забувати, бо багато військових, на жаль, це плутають. Це факт.

Саму ж суть фільму промовисто передали слова командира корабля.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію