Полтавець отримав квартиру за держпрограмою

Троє полтавських дітей-сиріт отримали квартири як учасники державної програми з компенсації вартості житла для дітей-сиріт. Полтава вперше долучилась до програми у 2019 році. Один із власників новенького житла – молодий полтавець Євген Гончар. Сьогодні, в річницю ратифікації Конвенції ООН про права дитини, керівництво міста перевірило, як новосел почувається у власному житлі.

У інтернатний заклад із молодший братом Євген Гончар потрапив, коли йому було одинадцять років. Майже одразу хлопців влаштували у дитячий будинок сімейного типу. Батькам-вихователям хлопець вдячний, нині  - підтримують теплі стосунки. 

Вже рік як Євген вступив на спеціальність «харчові технології» до Полтавського вишу. Паралельно працює кухарем, мріє стати ресторатором. 

Євген Гончар, отримав квартиру за державною програмою

- Я знаю, що такі діти, як я, їм іноді нікуди йти. Діти, які випускаються з інтернату, їм виповнюється 18 років, їм дають паспорт, і куди хочуть, туди і йди. А я знаю, що, щоб у мене в житті не трапилось, то у мене є своя рідна домівка.

Контролювали виконання державної програми представники міської влади. На квартири у Полтаві, Біологічному та Супрунівці разом держава виділила майже півтори мільйони гривень. Місто ж взяло на себе витрати з оформлення житла для сиріт. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Ми допомогли, до речі, тут я б хотів подякувати абсолютно всім депутатам, з оформленням квартири. Кошти на оформлення квартири ми видали всім трьом дітям, в розмірі 14 тисяч гривень, для того, щоб переоформити документи. 

Головна вимога держави – щоб це була квартира вже готова для проживання, щоб дитина могла заїхати і одразу почати жити в цій квартирі.

На обліку у соціальних служб – 330 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. Більшість з них - усиновлені чи знаходяться в опікунських сім’ях. У черзі на квартиру стоять близько сотні людей. 

Ігор Федій, перший заступник міського голови

- Ми сподіваємось, що із зростанням економіки, зростанням надходжень у бюджет, ми будемо все ж робити програми доступного житла, і забезпечувати ним і  дітей, і воїнів АТО, і інших пільговиків.

Юліан Матвійчук, депутат Полтавської міської ради

- Держава, на мій погляд, має дбати про таких дітей, це наше майбутнє, майбутнє нашої країни, це кадри, які нам конче необхідні. І наша задача  - допомогти їм матеріально устаткуватись, щоб далі нам творити майбутнє України.

Допомога дітям-сиротам, людям з інвалідністю та іншим пільговикам, кажуть представники влади, нині у пріоритеті. Для цього планують і надалі залучати, як державну субвенцію, так і співфінансувати з міського бюджету.

Стрічка новин