Спростування фейку про психіатричні та протуберкульозні заклади

Спростування фейку про психіатричні та протуберкульозні заклади

Деякі засоби масової інформації, в тому числі – й полтавські регіональні, поширюють неправдиву інформацію, що начебто з 1 квітня цього року «в Україні випустять з диспансерів усіх психічно хворих і туберкульозників» (цитата з кременчуцького сайту 05366.com.ua).

Таку і подібну інформацію спростував голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький:

"Закривати медичні установи ми не збираємося. Єдине: деякі лікарні будуть об’єднувати. Там замість кількох головних лікарів буде один. Розрахунки ще йдуть, але вже на сьогодні є формула. За нею всі медзаклади фінансуватимуть".

Заступник міністра охорони здоров’я України Дмитро Луфер в інтерв’ю на телеканалі 24 заявив (до речі, про це писала й наша колега Ніна Король  з kolo.news), що фінансування є, і навіть більше, ніж у 2019 році.

"На кожного пацієнта – 7,5 тисяч на 9 місяців за готовність надавати допомогу. Загальне фінансування галузі збільшилося десь на 10%. Коли ми кажемо, що грошей не вистачить, це безпідставно".

На Полтавщині хворі психіатричного профілю та пацієнти з туберкульозом отримуватимуть необхідну допомогу й надалі.  

Стрічка новин