Коронавірус COVID-19 можуть переносити домашні тварини

Коронавірус COVID-19 можуть переносити домашні тварини

Число заражених вже перевищило 80 тисяч осіб.

Новий коронавірус, який викликає захворювання COVID-19, можуть переносити тварини, в тому числі і домашні. Вони є проміжними переносниками  можуть заражати своїх господарів. Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я з посиланням на дані ВООЗ.

"Найбільш ймовірними природними резервуарами для SARS-CoV-2 є кажани, але вважається, що вірус подолав видовий бар'єр для людини від іншої проміжної тварини-господаря. Цими проміжними тваринами-господарями можуть бути домашні, дикі або одомашнені дикі тварини, яких ще не ідентифіковано" - йдеться в повідомленні.

Як показали нові дослідження,  коронавіруси дуже стабільні в замороженому стані. Вони можуть виживати до двох років при -20 ° C. Вірус може зберігатися на різних поверхнях протягом декількох днів в залежності від комбінації параметрів, таких як температура, вологість і світло.

У четвер, 27 лютого у світі було зареєстровано 82,16 тис. випадків спричинених новим коронавірусом, він поширився у 38 країнах. За весь час епідемії 2,8 тисяч осіб померло, вилікувано 32,9 тисяч. Основною небезпекою поширення коронавірусу є несвоєчасне реагування. Генеральний директор ВООЗ на брифінгу з приводу COVID-19 повідомив про те, що 14 країн, в яких були зареєстровані випадки захворювання, не повідомляли про нові випадки захворювання більше тижня. Ще 9 країн, а саме Бельгія, Камбоджа, Фінляндія, Індія, Непал, Філіппіни, Російська Федерація Шрі-Ланка і Швеція не повідомляли про випадки захворювання більше двох тижнів.

Стрічка новин