ДАБІ в судовому порядку вимагатиме знесення самовільних об’єктів будівництва в Полтаві

ДАБІ в судовому порядку вимагатиме знесення самовільних об’єктів будівництва в Полтаві

Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у Полтавській області підготовлено матеріали для подачі позовів до суду про знесення двох резонансних самовільних будівництв в м. Полтава. Зокрема, по вул. В. Чорновола, 10 та по вул. Шевченка,15а.

Такі дії викликані ігноруванням суб’єктами містобудування приписів ДАБІ про усунення порушень вимог містобудівного законодавства.

Так, ще у 2019 році під час проведення позапланової перевірки було встановлено факт самочинного виконання робіт у багатоквартирному житловому будинку по вул. В. Чорновола, 10 в м. Полтава. Зокрема, без дозвільних документів проводилась реконструкція частини приміщення горища над квартирами третього під’їзду та зміна зовнішньої конфігурації даху. Суб’єкту містобудування було надано припис усунути порушення, а саме привести об’єкт до попереднього стану.

Однак повторна перевірка у січні поточного року продемонструвала, що вимоги Департаменту ДАБІ не виконані. Аналогічна ситуація і з об’єктом по вул. Шевченка,15а в центральній історичній частині міста Полтава. Тут було виявлено самовільну надбудову третього та мансардного поверху. Приписом ДАБІ порушника зобов’язано демонтувати незаконні конструкції. Однак подальшою перевіркою встановлено, що зазначені вимоги не виконані, а, навпаки, будівельні роботи тривають.

Враховуючи вищезазначене, Департаментом ДАБІ у Полтавській області підготовлено матеріали для подання позовів до суду про знесення самовільних будівництв.

Загалом, у січні 2020 року територіальним органом ДАБІ було проведено 30 позапланових та 1 планова перевірки. У результаті на 16 об’єктах виявлено порушення вимог містобудівного законодавства та вжито відповідних заходів реагування.

Стрічка новин