Жителю Нових Санжар не обрали запобіжний захід

В Октябрському районному суді Полтави розглянули клопотання щодо обрання запобіжних заходів двом учасниким протестів у Нових Санжарах 20-го лютого. Обоє – місцеві жителі. Це Віталій Семирод, якого підозрюють в організації протестів, та Михайло Галака. Його підозрюють у киданні каміння у бік правоохоронців. Віталію Семироду обрали нічний домашній арешт. Для Михайла Галаки запобіжий захід скасували. Чому? Дивіться у наступному сюжеті. 

На лаві підсудних – мешканець Нових Санжар, водій маршрутки Михайло Галака. На засіданні прокурор Анатолій Буряк звернувся з клопотанням про обрання запобіжного заходу для підсудного ‒ це два місяці тримання під вартою. Михайла Галаку підозрюють в киданні каміння у бік правоохоронців. 

Анатолій Буряк, прокурор

- Підозра передбачає кримінальну відповідальність на строк від п’яти до восьми років, тобто, тяжкий злочин. Підозра обґрунтована, оскільки підозра здійснюється на підставі зібраних доказів – це протокол місця події, показання потерпілих Ганаги, Литвиненка, Мусієнка, Мустафаєва. Відеозаписами, які були проведені ЗМІ під час подій у Нових Санжарах Полтавської області 20-го лютого 2020-го року.

За словами адвоката підсудного Григорія Фелоненка, підозра є необґрунтованою. 

Григорій Фелоненко, адвокат підозрюваного

- Показання потерпілих, які зазначені, вони жодним чином не стосуються Галаки. Відеоматеріали, про які каже прокурор, до клопотання взагалі не подано – вони відсутні. Вони повідомляють, що працівників поліції, що в них потрапив камінь, але яким чином це встановлюється, яким чином це прив’язуються до даного громадянина, ці матеріали взагалі не підтверджують нічого.

Підозрюваний відмовився від коментарів журналістам. На суді розповів, що ніякі предмети у правоохоронців не кидав. Це відео зняте 20-го лютого. Тоді у Нових Санжарах протестувальники заблокували дорогу, щоб не пропустити автобуси із евакуйованими з Китаю українцями та іноземцями. У матеріалах справи вказано: ввечері 20-го лютого підозрюваний Михайло Галака дізнався про протести у соціальних мережах. Чоловік прийшов до протестувальників.

Михайло Галака, підозрюваний 

- Я хвилювався за свою сім’ю, щоб нічого не сталося з ними.

Суддя Лариса Гольник зачитала ухвалу, у якій відмовила у запобіжному заході. Суддя пояснила: недостатньо фактів щодо винуватості Галаки. Підозрюваного відпустили. За словами Лариси Гольник, ухвала не скасовує підозру слідчих у кримінальному злочині Михайла Галаки.

Для іншого підозрюваного – Віталія Семирода – суд обрав домашній арешт у нічний час. Чоловік із Нових Санжар. Його підозрюють в організації протестів. Нагадаємо, 22-го лютого суд відправив під домашній арешт у нічний час підозрюваного у посяганні на життя поліцейських, жителя Нових Санжар Володимира Сіренка. Також відучора під домашнім арештом – ще двоє учасників протестів у Нових Санжарах. Це – місцеві мешканці Микола Кудрін та Костянтин Бігдан. Нині ще одного підозрюваного розшукує поліція.

Стрічка новин