У старшокласників Полтавщини відтепер є свій голова

Його обрали на сьогоднішньому обласному форумі учнівського самоврядування. Кожен кандидат захистив свою передвиборчу програму, втім, переміг один учень. Хто ним став, дивіться у наступному сюжеті.

Юні, самовпевнені, розумні, активні та з чіткою громадською позицією. Так можна охарактеризувати цих старшокласників. Вони випробовують свої сили на обласному форумі учнівського самоврядування. Кожен бореться за звання голови обласної ради старшокласників Полтавщини.

Анжела Романенко, методист ПОІППО ім.М.Остроградського

- Це допомагає їм самовизначитися, допомагає їхньому особистісному розвитку, вони почувають себе лідерами. Посада гарна. Ми ж не знаємо, можливо, у майбутньому вони – президенти України.

Звання голови дається на три роки й вибори проходять «по-дорослому». Голова обирається делегатами на основі загального, вільного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування. Для підрахунку голосів створюється виборча комісія, до складу якої входять по одному представнику від кожного центру Полтавської обласної ради старшокласників.

Віталій Зелюк, директор ПОІППО ім.М.Остроградського

- Самоврядування, будь-яке, учнівське, місцеве, є ознакою демократії. Учнівське самоврядування є прямою школою демократичної участі, прийняти демократичних рішень та демократичного правління.

Цьогоріч позмагатись за посаду виявили бажання 8 претендентів. Це учні 8, 9 та 10 класів. Від 12 до 16 років. Кожен з них підготував свою передвиборчу програму.

Герман Суборний, учень 7-го класу Кременчуцької ЗОШ №20

- Мене запросили поїхати у Румунію. Я погодився. Поїхав й тоді дізнався про проєкт «Книга добра», й тоді все почалося.

Валерія Задорожня, учениця Котелевської ЗОШ №4

- Моя кампанія побудована на молоді. Я вважаю, що саме молоде покоління – це майбутнє нашої держави. Якщо ми будемо розвивати молодіжні середовища, то будемо розвивати Полтавщину й всю країну.

Перемогу здобув та став головою обласної ради старшокласників Полтавщини учень 9-го класу Глобинської гімназії №1 Максим Шаповал.

Максим Шаповал, учень 9-го класу Глобинської гімназії №1

- Я дуже активний, я займаюсь у багатьох гуртках, тому мене попросили взяти участь у цьому конкурсі. Я не відмовився. Чому ж ні, якщо я це зможу, я впевнений в собі й в мене буде все добре.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію