Сьогодні у Нових Санжарах відбувся брифінг

На ньому розповіли про стан евакуйованих із Китаю. На запитання журналістів відповідали радник прем’єр-міністра України Антон Турупалов, керівник центру громадського здоров’я Ігор Кузін та радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко.

Зазначалося, що всі люди, які перебувають в резервації, здорові. У жодного з евакуйованих немає навіть найменших ознак простудних захворювань. Двічі на день за ними спостерігають лікарі. Необхідними речами евакуйовані забезпечені. Нині їм заборонили передавати продукти, яких цілком вистачає у санаторії. Натомість продуктову благодійну допомогу відтепер направляють у дитячі заклади, котрі знаходяться неподалік. Громадський порядок забезпечують сили Національної гвардії та поліції, які його контролюють як біля обсервації, так і в селищі.

Учасники брифінгу наголошували: загалом в Україні посилено заходи щодо недопущення розповсюдження інфекції. Зокрема, стали ретельніше перевіряти громадян, які прибувають в Україну авіарейсами та на пунктах пропуску автомобілів. Завтра ж мають оприлюднити результати перших тестів на короновірус, евакуйованих із Уханю.

Антон Турупалов, радник прем'єр-міністра України

- Завтра ми очікуємо перші результати тестів у громадян, у яких вони були взяті напередодні. І поінформуємо вас про це. Уряд працює. Жодних позаштатних ситуацій на об’єкті немає. В Україні зараз не зареєстровано жодного випадку короновірусу. І уряд тримає ситуацію під контролем як у Нових Санжарах і в зоні обсервації, так і в цілому на кордонах, і всередині країни.

Ігор Кузін, керівник центру громадського здоров'я

- Зараз відпрацьовується алгоритм по тому, що робити у разі підвищення температури. По пунктам пропуску у разі виявлення такої особи будуть працювати фахівці санітарно-карантинних відділів та санітарно-карантинних підрозділів, які зможуть ефективно оцінити ризики по кожному конкретному випадку.

Іван Варченко, радник міністра внутрішніх справ

- Сил і засобів національної поліції і Національної гвардії достатньо для того, щоб забезпечити громадський порядок. І на території об’єкта обсервації, і на території селища Нових Санжар.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію