Почати життя спочатку

61-річна жінка кілька місяців тому звільнилася з місць позбавлення волі. Відбувала вона термін на Полтавщині. Сама родом із Росії, вона 19 років пробула за ґратами. Вийшла звідти і намагається знайти своє місце у світі. Прийняли її у Полтавському кризовому центрі для жінок. 

На полиці у своїй кімнаті шістдесятиоднорічна Клавдія показує дитячі м'які іграшки. Їх жінці подарували діти вже тут, в кризовому центрі. Сюди жінка потрапила кілька місяців тому. До цього вона 19 років перебувала у місцях позбавлення волі. Вперше потрапила туди за вбивство, вдруге – за травмування чоловіка.

Клавдія, живе у Полтавському кризовому центрі для жінок

- Він підняв на мене руку, а я підрізала його.

- І вам за це дали 19 років?

- Ні, це вже другий раз, а до цього в мене було вбивство, в Харкові я відбувала.

Після закінчення першого терміну пройшов місяць, і Клавдія знову опинилася за ґратами. За цей час зв'язок з рідними жінка втратила. Своєї родини вона не мала, сама виховувалася у дитячому будинку в Росії. Утім, згодом Клавдія в Україні знайшла свого батька. Тут є в неї й племінник. Знайти його допомогли працівниці кризового центру.

Клавдія, живе у Полтавському кризовому центрі для жінок

- Повисилала там усім, я прибігла, а вона мені: «Клаво, знайшовся!». Коли говорила, аж трясло всю і плакала. Не знала, що мені робити, отак сльози йдуть, сто років не плакала, а тут постійно плачу і все.

За кілька днів Клавдія зібралася і поїхала в Одесу. За словами жінки, родичі зустріли її добре. Запросили переїхати до них назавжди. Клавдія так і планує зробити. Утім, зізнається, не одразу. Тут, у Полтаві, вона працевлаштована. У швейному цеху жінка виготовляє одяг. Та паралельно разом із працівницями Притулку для жінок шукає місце в Одесі.  

Клавдія, живе у Полтавському кризовому центрі для жінок

- Для мене головне – робота щоб була. Коли в тебе є робота, то вже більш надійно. А так, щоб без роботи, то ні, тяжко.

За словами директорки Полтавського кризового центру для жінок Олени Чикурової, Клавдія знала, чого хотіла. Тому вона виконувала всі рекомендації спеціалістів. Зокрема, з нею працював психолог. 

Олена Чикурова, директорка Полтавського кризового центру для жінок

- Клава, вона молодець у тому плані, що ми, як диспетчери, там щось говорили: «Клав, тобі потрібно сходити туди, ти хочеш отримати такий результат, тобі потрібно зробити ось так».

Олена Чикурова додає: наразі в кризовому центрі знаходяться 17 чоловік. А загалом за 2,5 роки існування тут допомогу отримали 100 жінок та 100 дітей. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію