Підсумки та плани співпраці громад з програмою «U-LEAD з Європою»

День відкритих дверей у Полтавському регіональному офісі Програми «U-LEАD з Європою». Серед присутніх – керівники Полтавської ОДА, голови провідних ОТГ Полтавщини, представники Програми тощо. Гості обговорили майбутню співпрацю.

У Полтавському регіональному офісі Програми «U-LEAD з Європою» представили оновлену команду та розповіли про нові напрямки роботи. За словами керівника Східного ХАБу Програми «U-LEAD з Європою» Дениса Ткачова, програма повністю перейшла в експертний формат роботи. Тобто, виключно надається експертна підтримка й вони не беруть участь в процесі затвердження остаточної конфігурації розподілу територіальних громад на рівні регіонів.

Денис Ткачов, керівник Східного ХАБу Програми «U-LEAD з Європою»

- Зараз ми готуємось до запуску нових напрямів підтримки ОТГ, ми готуємося й готові почути ті пропозиції, які сьогодні можуть нам надати чи побажання, зауваження щодо того, де саме потрібна наша підтримка з боку ОТГ й сьогодні будуть, як представники, наприклад, обласної державної адміністрації, яка є нашим регіональним партнером, так і безпосередньо керівники територіальних громад, які вже працювали з програмою U-LEAD.

Експертна підтримка буде здійснюватись у юридичному напрямі, у розвитку надання муніципальних послуг, формування фінансових взаємовідносин, формування стратегій.

Дмитро Івін, перший заступник сільського голови Терешківської ОТГ

- Саме нашу ОТГ цікавлять питання стратегічного планування. Наразі, ми вже розробляємо стратегію соціально-економічного розвитку громади й сьогодні один з робочих моментів, котрий буде тут обговорюватись - це зведення статистичних даних, обробка анкет.

Також під час заходу, підбили підсумки діяльності Програми «U-LEAD з Європою» на теренах Полтавщини за період майже три роки.

Світлана Самсонова, селищний голова Новогалещинської ОТГ

- Ця програма, ще коли ми були на стадії створення громади, дала дуже багато знань, тому що це було нове для нас. Фахівці цього центру допомагали у створенні громади. Якщо ви знаєте, на сьогодні громади, які проводили вибори в кінці 2019 року, вони не вийшли на прямі бюджетні відносини. Виникло дуже багато фінансових запитань на місцях. Коли голова села вже втратив свої повноваження, було не зрозуміло, як робити підписи. Я дуже вдячна фахівцям цього центру. Нам була надана дуже велика юридична допомога.

Завершився День відкритих дверей оглядом фотовиставки «Миттєвості у житті громад».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію