В Україні пропонують новий предмет для школярів з вивчення правил дорожнього руху

Про це на своїй сторінці у мережі фейсбук написав  Володимир Караваєв, заступник голови Координаційної ради в Загальнонаціональному Форумі з безпеки дорожнього руху.У комунальному закладі «Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів №19» уже майже 20 років існує загін юних інспекторів руху «Світлофор». Як ставляться до можливого нового предмету у цьому навчальному закладі, з'ясовувала Анна Ружін.

Вивчення правил дорожнього руху в інтерактивній та ігровій формах. А діляться знаннями з малечею старші колеги, члени загону ЮІР  «Світлофор». 

Командир загону Вероніка розповідає: постійно доводиться працювати з малечею, але це приносить задоволення. 

Вероніка Завертайлова, командир загону ЮІР «Світлофор»

- Хочеться, щоб у школі вчили, як поводитись безпечно. І робили це не 1-2 уроки на рік, що проводять активісти, а систематично. Щоб у свідомості людей це було не утопією, а реальністю.

У школі працюють над вивченням правил дорожньго руху регулярно. Члени загону ЮІР постійно проводять лекції та різноманітні просвітницькі акції.

У 2019 році школярі брали участь у Всеукраїнському змаганні шкіл Хештег-Марафон #SpeakUp#Traffic Challenge. Це змагання на знання правил безпеки на дорозі національного масштабу серед шкільних команд. 

Тетяна Пупченко, керівник загону ЮІР «Світлофор»

- 276 команд України брали участь в конкурсі. Ми отримали призове друге місце. Це була велика нагорода, але це була нагорода гідна. Адже ми працювали 4 місяці плідно: проводили різноманітні заходи, лекторій, диспути та батьківські збори. Ми проводили масу заходів із дітьми різних вікових категорій. Команда була незвичайна, адже в складі були батьки, вчителі та діти різних вікових категорій.

У школі хоч і не вивчають ПДР як предмет, але постійно звертаються до теми безпеки на дорозі. У школі загін інспекторів працює майже 20 років. Роботи чимало: здебільшого юні інспектори проводять роз'яснювальну роботу серед населення, працюють спільно з патрульною поліцією.

Тим не менше, не проти і додаткової дисципліни. 

Назарій Зінченко, член загону ЮІР «Світлофор»

- Цей урок допоможе розширювати знання учнів про дорожню розмітку та пішохідний перехід. Також урок навчить практично та завжди правильно переходити дорогу та дотримуватися правил дорожнього руху.

У поліції говорять: вивчення правил дорожнього руху для школярів необхідне. І це потрібно робити систематично, щоб малеча була обізнаною на дорозі. 

Аліна Кондратенко, ст. інспектор відділу зв'язків з громадськістю УПП у Полтавській обл.

- Це повинен бути повноцінний предмет. Я думаю, що якби це була годинка на тиждень, то цього було б вдосталь, щоб повторити та оновити правила дорожнього руху. І зовсім непоганою була б ідея, якби здавали екзамени по правилах дорожнього руху. Предмет не важкий та не потрубує математичних розрахунків.

Але виникають питання: якщо предмет з'явиться у шкільній програмі, то як краще підійти до вивчення, щоб зробити це вірно та раціонально. 

Марина Левенко, заст. директора з навчально-виховної роботи 

- Які години брати для цього предмету? Якщо це буде внесено у типові навчальні плани в інваріантну складову, то ми зобов'язані будемо це робити. Якщо ми повинні брати з варіативної складової: годину чи пів годинии. То це варто технологічно проробити. І це щоб не перевантажувати дітей. Жоден адміністратор школи не скаже, що їх не варто вивчати, але як саме?

Ну а поки в міністерстві ще гадають, юні інспектори руху з КЗ «Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів №19» продовжують свою роботу.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію