Полтавець кує унікальні прикраси та зброю

Коваль Анатолій Фіктянов презентував свої роботи на виставці у музеї Панаса Мирного. Експозицію автор назвав «Таємниці коваля». Професійні секрети дізнавалася Юлія Хаврель.

Прикраси, зброя та ужиткові предмети різних історичних епох. Все це на своїй персональній виставці продемонстрував коваль Анатолій Фіктянов. За словами чоловіка, він займається цим ремеслом скільки себе пам'ятає.

Анатолій Фіктянов, коваль 

- Моє дитинство пройшло в майстерні дідуся, де збиралися чоловіки. По сучасному, це чоловічий клуб. А тоді це було місце, де збиралися творчі чоловіки. Мені, маленькому хлопчику, було надзвичайно цікаво з ними спілкуватись, тому що вони розповідали за історію, розповідали за різні художні засоби під час виготовлення речей, червонодеревника, ковальства.

Серед експонатів – дукачі, стародавня прикраса жіночого одягу. Саме вони колись показували статусність козачки. У заможної – дукачі виготовлені з різних металів та оздоблені коштовностями, а в бідної – звичайна монета з отвором для нитки. На виставці представлені й скрині. Вони також свого часу характеризували статок нареченої. Чим багатша – тим більша й скриня.

Анатолій Фіктянов, коваль

- Я люблю історичні роботи: ковальські пов'язані з історією козацтва й люблю роботи, які займають якусь екзотику в історії. Для нас це вже екзотика. Релегійні книжки в металевому окладі - це екзотика, елементи прикрас українського традиційного одягу - дукачі для нас це також екзотика. Наприклад, скриня підголовник, під час подорожі люди спали на ній, звісно вони клали туди й подушку. Для нас це також екзотика, ми такого не розуміємо.

Чоловікам же більш цікаво було переглянути наконечники стріл, булаву, козацькі обладунки тощо.

Юрій Шевало, завітав на виставку

- Я гадаю, що ці обладунки, зараз були б не практичні так, як зараз з'явилась вогнепальна зброя, котра могла б їх пробити. Не потрібні нам такі обладунки в українській армії.

Роботи Анатолія Фіктянова вже бачили у багатьох містах України та за кордоном, у музеї Панаса Мирного вони будуть декілька тижнів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію