Куточок Грузії у Полтаві

Представники грузинської діаспори відкрили у місті хореографічну студію, де вчать всіх бажаючих національним танцям. Викладати запросили професійних танцюристів. Організатори впевнені - разом із опануванням мистецтва полтавці дізнаються про найцікавіші традиції та звичаї гірської країни.

Створити танцювальну студію вирішив ресторатор Заза Цулая. Спочатку підприємець захотів запросити професійних грузинських хореографів, аби розважити гостей закладу. Потім з'явилась ідея організувати справжній танцювальний проєкт.

Ута Алфаідзе, хореограф, викладач танців

- Я вже танцюю 16 років. З них викладаю три. Найближчим часом планую залишитись у Полтаві. Набирати групи та вчити бажаючих грузинським танцям.

Справжні грузинські танці мають древню історію. Кожний рух колін, ліктів, поворот, стрибок має глибокий сенс та несе свою емоцію.

Має значення й міміка та вираз обличчя. 

Діана Хачатрян, учасниця танцювальної студії

- Погляд - це дуже важливо. Й для чоловічої, і для жіночої партій. Дівчина має показувати свою граційність, скромність та гордість. Але в той же час вона не має плутати гордість із зверхністю.

Якщо жінки – граційні та незворушні, то чоловіки – войовничі, відважні, сильні. Розучують партії окремо. Потім – поєднують танець в одне ціле. 

Георгій Гудуадзе, учасник танцювальної студії

- Танці не тільки тренують фізично, а й виховують духовно, створюють внутрішній стрижень у чоловіках.

Організатори планують влаштовувати свята та флешоби для міста. Та навіть робити українсько-грузинські танцювальні проєкти.

Олександр Півторак, учасник танцювальної студії

- Між нашими культурами є щось спільне. Було б цікаво у комплексі поєднати культуру Грузії та культуру України.

Цікаво, що у Грузії національні танці розучують у загальноосвітніх школах. Також грузинські танці належать до спадщини ЮНЕСКО як культурний, неповторний феномен.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію