У Києві стартували публічні обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації

Перша зустріч усіх зацікавлених сторін відбулася сьогодні у конгресно-виставковому центрі «Парковий». Над конституційним майбутнім місцевого самоврядування працювали голови та депутати місцевих рад з усіх регіонів України. Були також представники громадських організацій, народні депутати, урядовці, експерти Ради Європи та інші міжнародні партнери. У панельній дискусії участь взяв і секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота.

Учасники публічних обговорень зібралися в одному із залів конгресно-виставковому центру «Парковий». Тут близько 200 представників різних гілок влади. Зібралися вони задля того, щоб досягнути консенсусу в баченні конституційного фундаменту місцевого самоврядування. Саме такий  формат підготовки змін до основного закону й обрала держава.

Денис Шмигаль, міністр розвитку громад і територій

- Різні думки, різні експертизи, різні кейси в світі. Тому сьогодні і на дорученні президента, і після багатьох розмов з нашими друзями з усього світу, ми дійшли висновку, що завершення нашої реформи має відбутися великою суспільною дискусією.

Денис Шмигаль додав: спільними зусиллями повинні бути створені всі необхідні умови, щоб 100% українців жили в спроможних громадах і отримували якісні сервіси. Під час заходу обговорили питання щодо повноваження та захисту прав місцевого самоврядування та впровадження ефективної форми державного адміністративного нагляду. Своє бачення про те, як це має бути, під час панельної дискусії висловив секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Сьогодні ми маємо лише перший крок центральної влади, щодо можливості внесення змін до Конституції, які були б консенсусом між суспільством, місцевим самоврядуванням, громадськими організаціями та державою. Не в односторонньому порядку рухатися, а в двохсторонньому. У процесі цього діалогу ми повинні напрацювати конкретні кроки та зміни, з якими погодяться або частково погодяться представники асоціацій міст України, асоціації об’єднаних територіальних громад та асоціації місцевих самоврядувань, громадські активісти та всі, хто займається цим питанням.

Голова партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко розповів: після дискусії почнуть обговорення щодо старту нової територіальної організації влади та щодо децентралізації владних повноважень. Обговорення, з його слів, проходитимуть у форматі публічних консультацій. Він зазначив: від завтра відбудеться цикл зустрічей в регіонах, а згодом – підсумкова зустріч у Києві. Вона буде кінцевим етапом формування тексту змін до Конституції. 

Олександр Корнієнко, голова партії «Слуга народу»

- Після кожного обговорення у регіонах, будуть делеговані їх представники до Києва. І вже тут вони поділяться тим, що відбувалося на цих обговореннях. Друга частина цього процесу, полягатиме в паралельному пошуку консенсусу в Парламенті. І звичайно, що в усіх цих процесах ми будемо дослухатися до думки наших іноземних партнерів.

Олександр Корнієнко заявив: прагнуть до 20 березня написати текст змін до Конституції та внести його у Верховну Раду. Ухвалити зміни хочуть до 5 вересня і згідно з ними вже в жовтні проводити місцеві вибори. Олександр Шамота в свою чергу зауважив: децентралізація мусить не тільки розширювати повноваження ОМС, але й давати можливості для їх повноцінної реалізації.

Стрічка новин