Ситуація у Нових Санжарах – контрольована

У Нових Санжарах в обсервації продовжують знаходитися на карантині евакуйовані із Уханю 45 українців, 27 іноземців та люди, які їх обслуговують. У санаторії чіткий розпорядок дня, повне забезпечення харчуванням і всіма необхідними речами. Потрапити туди, звісно, заборонено. Селище ж живе своїм спокійним, розміреним життям. І зараз практично ніщо не нагадує про ту напругу, яка панувала там ще зовсім недавно. У цьому переконалася і наша знімальна група.

Анатолій Васевич, кореспондент

- П’ять днів тому на цьому мосту та перед в’їздом у санаторій, що знаходиться неподалік, вирували справжнісінькі пристрасті. Тут було багато місцевих мешканців, спецпризначенців, військової техніки та автомобілів швидкої допомоги. Нині ж тут все більш-менш спокійно і малолюдно.

Неподалік санаторію поліціянти допомагають місцевому мешканцю лагодити паркан, який було зруйновано під час заворушень 20 лютого.

співробітник Національної поліції

- Допомагаємо господарю подвір’я відновити паркан.

Олександр, місцевий мешканець

- За рахунок поліції роблять. Я дуже їм вдячний, що вони пройшли і надали допомогу.

Іван Варченко, радник міністра внутрішніх справ

- Це поліцейське піклування. І, скоріш за все, коли людина потрапила у скрутні обставини і попросила допомоги у тому числі у такому вигляді, то поліцейські можуть надати таку допомогу.

У зв’язку із сезонним збільшенням захворюваності населення на ГРВІ та щоб зменшити градус напруги, у Новосанжарській центральній лікарні відкрили два лікувально-діагностичні кабінети. Вони працюють щодня з 8 до 18 години. Усі бажаючі можуть там отримати необхідні консультації обласних фахівців з охорони здоров’я.

Ольга Гиря, гол.лікар КНП «Новосанжарська ЦРЛ» 

- Кабінеті ці створені для того, щоб зняти цю суспільну напругу. Зараз період такий, що іде сезон гостро-респіраторно-вірусної інфекції. Люди, якщо є прояви, хвилюються, турбуються. Щоб була діагностика вчасна, усе це зроблено.

Олександр Кузьмін, начальник лікувального відділу Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

- У нас кожного дня складений графік і присутній відповідальний працівник Департаменту охорони здоров’я і лікар-інфекціоніст. І якщо виникає така потреба – ми скореговуємо допомогу.

У лікарні поспілкувалися із Сергієм, який завітав туди на амбулаторний огляд. Каже: більшість людей, із якими йому доводиться спілкувалися, заспокоїлися і, як правило, живуть повсякденною буденністю.

Сергій, місцевий мешканець

- Усе живе своїм життям, як було, так і є. Великих змін я не відчув. Підходити до цього із розумом, то не лякає ситуація.

А от новосанжарка Оксана переконана: якби від них не приховували інформації, ситуація складалася б інакше.

Оксана, місцева мешканка

- Звичайно, жаль тих людей, які прибули із Уханю. Але ж вони приїхали із карантинної зони. І їх чогось евакуювали. Могли б це зробити цивілізовано у рамках європейської держави. Не було б цього нічого, якби ми знали правду хоча б у якійсь мірі.

Самі новосанжарці часто приходять до санаторію і приносять гуманітарну допомогу. Приміром, сьогодні з усіх благодійників третина – це місцеві мешканці. 

Ірина Плюсніна, голова Полтавської обласної організації Червоного Хреста України

- Сьогодні були з усіх куточків України були – Київ, Полтава, Миколаєв, Луцьк, Вінниця, Харків. Новосанжарці приходять. Я горжуся такою Україною і такими українцями.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію