За 1,5 місяці – 85 випадків керування у стані сп'яніння

Таку статистику надала поліція щодо водіїв. І це – на території обслуговування Управлінням патрульної поліції в Полтавській області. Іноді такі перевезення закінчуються ДТП та тілесними ушкодженнями пасажирів. Але чи можливо і як отримати компенсацію постраждалим у разі ДТП – з'ясовувала Анна Ружін.

Анна Ружін, кореспондентка 

- Порушення правил дорожнього руху, кермування у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння. Найчастіше такі причини порушень фіксують патрульні у водіїв, які перевозять пасажирів. Що говорить міська влада та чи можлива компенсація для постраждалих у разі ДТП?

Полтавця Дениса Ченкова обурює така ситуація. Каже: транспортом користується рідко, але все-одно кермувальники не викликають довіри.

Денис Ченков, полтавець 

- Я сам, чесно кажучи, в шоці. У мене немає слів. Як це? Водій під наркотичним сп'янінням і возить людей? Я взагалі! У мене немає слів.

У поліції повідомили, що окремої статистики по водіях, які перевозять пасажирів, немає. Лише загальні цифри. 

Катерина Григоренко, речниця патрульної поліції Полтавської області

- З початку 2020 року по 18 лютого на території обслуговування Управління патрульної поліції в Полтавській області було зафіксовано 85 фактів керування водіями у стані сп'яніння.

Заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Черпурко повідомив: перевізників контролюють, у тому числі – виписують попередження та листи.

Олексій Чепурко, заступник міського голови з питань ЖКГ 

- З проханням пояснити, що відбувається на підприємстві і чому останнім часом є факти, коли патрульна зупиняє то в стані алкогольного, то наркотичного сп'яніння. І паралельно з цим ми виносимо попередження. Після другого попередження за моїм підписом будуть розриватися договори на перевезення.

Але що робити, коли пасажир зазнав у разі ДТП тілесних ушкоджень чи матеріальних втрат? Як отримати компенсацію та довести, що саме в цьому транспортному засобі це сталося, враховуючи, що не усі перевізники видають квитки. Адвокат Тарас Захаров радить в такій ситуації все фіксувати та викликати екіпаж патрульної поліції. 

Тарас Захаров, адвокат 

- У цьому випадку люди, які постраждали в цій надзвичайній ситуації, вони повинні звертатися до поліції, щоб поліція відразу їх опитувала і в протоколах фіксувала те, що всі люди знаходилися в цій маршрутці. Іноді видають квитки невстановленого зразка, то варто ще слідкувати за розглядом притягнення за адмін.порушення водія.

Крім цього, зазначає адвокат, у заяві має бути вказаний статус постраждалого і це «потерпілий». Адже в протоколі буде вказано, щоб сталося ДТП, дані водія, транспортного засобу та маршрут. При цьому важливо, щоб людину, яка постраждала, визнали потерпілою. Лише в такому випадку можливе відшкодування. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію