У Полтаві відродили зруйновану православну святиню

У мікрорайоні Левада освятили нещодавно збудований храм Різдва Пресвятої Богородиці Української Православної церкви. Його звели замість храму, знищеного у 30-х роках минулого століття. На освячені церкви побувала і наша знімальна група.

Анатолій Васевич, кореспондент

- Ось там, на розі вулиць Небесної Сотні та Анатолія Кукоби, знаходився храм Різдва Пресвятої Богородиці. Його збудували у 1899 році. У радянську атеїстичну добу, у 1931-му, храм розібрали на будівельні матеріали.

Відновили святиню уже в наш час. Але в іншому місці Полтави, яке освятили у серпні 2008 року. Будували за кошти благодійників та церковної громади.

Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський УПЦ

- Відновлення храму – це не тільки відновлення історичної справедливості, а й крок нашої церкви до розвитку, крок нашого суспільства до розуміння християнських ідеалів, християнської моралі, християнських принципів. Це, безумовно, важливо. Тому що це ще одне місце, де люди зможуть знайти саму коротку дорогу до Господа.

Увесь час, доки тривало будівництво нового храму, служби проходили у приміщенні, яке знаходиться неподалік.

Михаїл Бабич, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці

- У тому приміщенні дуже мало місця. Не має де займатися із молоддю, із дітьми. У нас молодіжні колективи хорові. І тому, хоча багато ще недороблено у цьому храмі, але більше місця. Повільно, але стабільно ми будували, копійка до копійки.

У будівництво святині люди вкладали не тільки власні кошти, а й особисто приходили попрацювати.

Олег Хмурчик, прихожанин храму Різдва Пресвятої Богородиці

- За бажанням і можливостями люди приходили, працювали: хто годину, хто – дві, хто – три, а хто – зранку до вечора. Що найцікавіше, ці роботи настільки зблизили прихожан, що це, дійсно, стала одна велика сім’я.

Леся Федоричева, прихожанка храму Різдва Пресвятої Богородиці 

- Ми будемо все робити для того, щоб далі у нас в храмі усе було красиво, гарно. І щоб до нас приходило багато прихожан, нових з’являлося, які будуть з нами молитися разом.

Чин Великого освячення новозбудованого храму та першу Божественну літургію провів Високопреосвященніший митрополит Полтавський і Миргородський УПЦ Филип. Після закінчення служби він вручив церковні нагороди благодійникам, які брали активну участь у відродженні святині. Орден Великомучениці Катерини отримала і керівник церковного хору Наталія Силка. Вона каже: проведена тільки перша служба, але храм уже встиг стати рідним.

Наталія Силка, керівниця хору храму Різдва Пресвятої Богородиці

- Коли ти постійно перебуваєш у процесі будівництва, кожен етап його бачиш, то він для тебе стає уже рідним. Тут, звичайно, є акустика, приємно співати. І переповнюють такі відчуття тепла.

Українська Православна церква на Полтавщині цього року планує відкрити ще кілька нових храмів.

Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський УПЦ

- У цьому році плануємо десь 4-5 храмів освятити нових, які у стадії будівлі, або у стадії оздоблення, тому що храми збудовані. Кожна церковна будівля – це ще одна свічка, якою ми світимо нашою християнською любов’ю, вірою. Ми розуміємо, де в населеному є храм Божий – там є майбутнє.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію