Земельні суперечки у Кобеляцькому районі

Заборонити роздачу сільськогосподарських земель у Кобеляцькому районі мешканцям інших регіонів, відмінити видані Держгеокадастром накази та активи на власність землі, що не погоджені з місцевими громадами. Про це вкотре говорили на засіданні постійної комісії Полтавської обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин.

На засідання завітали представники кількох громад, які обурюються тим, що на Полтавщині відбувається масове захоплення земельних ділянок, якими місцеві жителі користувалися аж до двадцяти останніх років та безуспішно намагалися їх належно оформити у власність. Зараз же обласне управління Держгеокадастру почало оформляти дозволи на право володіння земельними ділянками мешканцям з інших областей. Місцеві ж селяни, навіть учасники АТО, не можуть домогтися отримати свої законні ділянки.

Сергій Жук, депутат Полтавської обласної ради

- У нас є атовець, який 4 рази протягом пів року звертався про надання дозволу – на гектар, всі 4 рази йому по різних причинах було відмовлено, і за четвертим разом написали, що вам відмовлено через те, що ця ділянка вже надана другій людині.

Людмила Рибалко, голова Червоноквітівської сільради, Кобеляцький район

- В минулому 19 році 48 га. земель державної власності – це сінокоси й пасовища – видано учасникам АТО з Полтави і Кременчука, а нашим людям – забрали сінокоси і пасовища, нема де корів пасти. Вчора надійшла інформація, що 14 гектар орної землі за межами села віддали невідомо кому і не нашим громадянам.

Тож маємо ситуацію, коли люди, які по тридцять і більше років користувалися цією землею, сплачували земельний податок, а зараз посіяли збіжжя, вже не є власниками землі.

Людмила Рибалко, голова Червоноквітівської сільради, Кобеляцький район

- На цій землі посіви посіяні, а ця земля вже віддана іншим громадянам. Далі сінокоси й пасовища 14 гектар, вони там сіно косили, пасли корів, тепер їм ніде пасти корів і сіно косити. Як виживати людям у селі, роботи зовсім в них немає, як жити? 

Валерій Капленко, голова постійної комісії Полтавської облради

- Якщо немає документів, що ця земельна ділянка зареєстрована в речових провадженнях, то ви безземельні.

Одна з пропозицій була призупинити процесі видачі Держгеокадастром земельних документів без згоди місцевих депутатів та голів сільрад, зробити мораторій. А від облради – підготувати відповідне звернення до парламенту та уряду.

Алла Косик, заст. начальника ГУ Держгеокадастру у Полтавській області

- Тоді документація 30 – 40 гривень коштувала, так немає в людини півтори чи 5 тисяч гривень заплатити за проект. Але ця земля неоформлена, зараз ми підняли питання наповнення кадастру – і от на сьогодні і оформляє той, хто перший виготовив документацію. А людям треба було в 92 році виготовити тоді документацію.

Суд теж може накласти арешт на земельну ділянку до вирішення питання – зазначив голова постійної комісії облради з питань аграрної політики та земельних відносин Валерій Капленко.

Валерій Капленко, голова постійної комісії Полтавської облради

- Держава каже, що ми повинні жити в правовому полі. От чоловік не знав, не зробив документи, сидить в Києві чоловік, який дивиться на вашу сільраду, і там біла пляма, документів немає, він що робить. Дзвонить в Полтаву і каже – світла діляночка – роздай. Тому якщо ви подавали документи 2-3 роки тому і вам геокадастр не дав, собирайтеся і подавайте в суд.

Микола Жук, депутат Полтавської облради

- Я до адміністрації області, скажіть, вас президент поставив гарантом на території області, додержання всіх законів, то чого ви не захищаєте свій народ, дозволяєте, щоб за один день по Жукам підписала, фахівці розбили і не знаємо, хто і виділила. А наші не получають. Чого сільради не знають, ви як гаранти права, чого нічого не робите по цьому. Ви повинні це робити, не я воювати з ними, а ви.

Зі свого боку очільники територіальних громад району зазначали, що у багатьох селян немає грошей судитися і наголошували на необхідності терміново приймати рішення та призупинити «захоплення» земель у Кобеляцькому районі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію