У Полтаві попрощалися із загиблим бійцем, уродженцем Лохвицького району з села Вирішальне Максимом Хітайловим

На межі Полтавської області його зустріли десятки машин, які й супроводжували до Полтави. Це хлопці, які пройшли війну, матері полеглих бійців та просто полтавці.Нагадаємо, 18 лютого о 5-й ранку сепаратисти атакували позиції український бійців на Луганщині поблизу населених пунктів Новотошківське, Оріхове, Кримське, Хутір Вільний, що поблизу Золотого. Українські військові зазнали втрат: 1 боєць загинув, є поранені та контужені. Як прощалися із уродженцем Лохвицького району у Полтаві – знає Анна Ружін.

На площі перед облдержадміністрацією зібралися полтавці, аби провести в останню путь полеглого на Сході Максима Хітайлова. Близько 20.00 привезли тіло загиблого героя.

Попрощатися з ним прийшли військові, представники влади, викладачі та друзі.

Антон Безлюдько, разом навчалися в м.Миргород

- Знав його дуже добре. Можна сказатив, він мені, як друг. Я не знаю, що його призвело, що він туди пішов. Не знаю, що ще сказати. Ми бачилися кожного дня. Разом їли, разом готували їсти. Дуже хороша людина, дуже хороший хлопець.

Максим Хітайлов загинув унаслідок атаки позицій підрозділів Об’єднаних сил України 18 лютого. 20 лютого відбулося повернення його тіла з тимчасово окупованої території.

Хлопцю було 22 роки. Він служив у складі 72-ої окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців. На військову службу його прийняли за контрактом у квітні 2019 року на посаду гранатометника. До цього хлопець закінчив Миргородський художньо-промисловий коледж імені М.В.Гоголя Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

Олександр Дубина, директор Миргородського художньо-промислового коледжу 

- Зарекомендував себе, найкращі спогади вчителів, друзів. Абсолютно адекватний молодий чоловік. Неочікувано. Це дійсно втрата. Це наш перший випускник, якого ми втратили на війні. Дуже шкода, дійсно гарний хлопець.

Після коледжу вступив на навчання за скороченою формою до університету на спеціальність «Будівництво та цивільна інженерія». Куратор його групи згадує хлопця лише з найкращого боку.

Людмила Бондар, куратор групи 

- Сильний духом хлопчина, який загинув, захищаючи нас з вами, Україну, і ми будемо пам'ятати, що він для нас зробив. Земля йому пухом.

Обласний військовий комісар Дмитро Губський наголосив: Максим Хітайлов добровольцем пішов на війну боронити нашу державу, захищати незалежність і свободу України. Він віддав найцінніше, що у нього було, – своє життя. 

Із Полтави Максима Хітайлова відвезли у село Вирішальне Лохвицького району.

Стрічка новин