У Полтаві пройшла акція проти торгівлі людьми

Трудова експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення паспорту та залякування. Це все те, з чим може зіткнутися український заробітчанин чи навіть турист за кордоном. У приміщенні торгового центру «Київ» пройшла акція з протидії торгівлі людьми. Її ініціатори, представники благодійної організації «Світло надії», роз'яснили: що вважати експлуатацією, як не потрапити у пастку недобросовісних працедавців та що робити, якщо таке вже сталося.

Акцію проводять напередодні Міжнародного дня підтримки жертв злочинів. Основна її ціль - інформаційна. Розповісти, дати контакти гарячих ліній, нагадати про можливу небезпеку. Адже ганебні випадки трудової експлуатації - реальність. Лише за січень-лютий до благодійників звернулось вісім постраждалих. 

Світлана Большева, програмний спеціаліст БО «Світло надії»

- Дев’яносто три відсотки випадків постраждалих від торгівлі людьми – це постраждалі від трудової експлуатації, оскільки ми розуміємо, що надзвичайно багато людей зараз їдуть заробляти гроші для своєї родини в інші міста чи навіть закордон.

Серед ознак трудової експлуатації - обмеження свободи пересування, погрози, вилучення документів, невиплата обіцяної зарплатні, залякування депортацією чи поліцією. Найпоширеніші форми торгівлі людьми - примусова праця, проституція, примусове жебрацтво, вилучення органів, втягнення у злочин. 

Павло Москалюк, полтавець

- Я чув історії про людей, у яких відбирають паспорти, тих, кого дійсно екплуатувати, й вони працювали фактично за їжу. Тому, думаю, це достатньо важлива тема.

Представниця регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги говорить - дуже важко допомогти людям, які неофіційно працюють за кордоном. Важко довести факт порушень, якщо немає трудового договору.  

Радить мати відповідну візу для легального працевлаштування, тримати рідних  в курсі та ретельно вивчити трудовий договір.

Юлія Козаченко, фахівець Регіонального центру з надання БВПД у Полтавській області 

- У нас в Україні функціонує такий єдиний номер системи безоплатної правової допомоги, працює цілодобово. Він працює безкоштовно.  Номер – 0 800 213 103. Будь-хто може звернутись, отримати юридичну консультацію.

Номер гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів - 527.

Стрічка новин