Єдиний на Полтавщині шкільний гурток 3D-проектування

Ціпківська ЗОШ І-ІІ ступенів Гадяцького району – єдина на Полтавщині, де працює унікальний дитячий гурток 3D-проектування. Учні власними руками виготовляють цікаві доробки. Поки що демонструють їх у навчальному закладі, незабаром планують брати участь у різних конкурсах та виставках.

Учні молодших класів Ціпківської школи Гадяцького району із захопленням уже півроку займаються улюбленим заняттям – 3D-проектуванням. Кажуть: спочатку не все вдавалося, але поступово виготовлені речі стають все більш досконалими.

Сніжана Бєлова, учениця Ціпківської ЗОШ І-ІІ ступенів

- Мені подобається гурток. Я виготовила окуляри, Ейфелеву башту, Діда Мороза і сніжинки. Не дуже я вміла, але потім якось навчилася і стала набагато краще.

Учитель Назар Ракитянський, який заснував гурток, показує роботи своїх вихованців.

Назар Ракитянський, вчитель Ціпківської ЗОШ І-ІІ ступенів

- Ось декілька робіт, які були надруковані на самому 3D принтері. Оце повертається. Відразу, як отримуємо із 3D принтера і отримуємо такий гарний зразок. А це робота, зроблена нашою ученицею. Така у нас, усім подобається. Можна використовувати, як брелок. Можна якось знімати стрес.

Учениця Діана Турчиняк працює за комп'ютером. Каже: зараз виготовлятиме святкове серденько.

Діана Турчиняк, учениця Ціпківської ЗОШ І-ІІ ступенів

- Зараз я створюватиму його на комп’ютері і будемо працювати з 3D-принтером.

Назар Ракитянський говорить, що ідеї діти придумують самі, або знаходять в Інтернеті. Краще виходить у тих, хто має художній хист. Врешті, на різні роботи витрачають різну кількість часу. Втім, якщо навіть працювати доводиться довго – це не зупиняє, а навпаки, з головою занурює у творчий процес.

Назар Ракитянський, учитель Ціпківської ЗОШ І-ІІ ступенів

- Велосипед, наприклад, займав у учня близько 30 хвилин. Найдовше – це Ейфелева вежа. Вона в нас вийшла не дуже гарною, але учні на неї витратили досить багато часу.

До речі, ще три роки тому Ціпківська школа Гадяцького району була на межі закриття. Там навчалося лише 18 дітей. Зараз їх вже 46. І нині навчальний заклад продовжує активно розвиватися.

Любов Біляк, в.о.директора Ціпківської ЗОШ І-ІІ ступенів

- Ми свою роботу сплановуємо так, щоб діти не відчували, що вони навчаються у сільській школі. Ми повністю використовуємо всі нові методи навчання, нові технології для того, щоб вони відчули себе у цьому житті впевненими.

Стрічка новин