Більше п'яти тисяч іграшок зшили вихованці гуртка «Чародії»

Майстерню заснували 25 років тому, каже керівниця гуртка Надія Костіна. Останні двадцять років він діє при Палаці дитячої та юнацької творчості, що у Полтаві. Роботи вихованців бачили наші журналісти.

Це – майстерня гуртка «Чародії». Тут навчається дванадцять учнів віком від шести до шістнадцяти років. Діти готують панно до конкурсу рукоділля «Арт-мозаїка». 

Надія Костіна, керівниця гуртка м’якої іграшки «Чародії»

- Ми виготовляємо оберіг-панно «Маки». Оберіг, тому що мак – це символ України, й він є оберегом від злих духів та злих сил.

Восьмирічна Маргарита Огієнко складає тичинки маку для панно. У гуртку дівчинка навчається другий рік. 

Маргарита Огієнко, вихованка гуртка м’якої іграшки «Чародії»

- Подобається, тому що купувати іграшки – це дуже дорого, а тут можна її зшити. Я навчилася робити іграшку-свинку, котиків різних, ляльок, смайликів.

Надія Костіна, керівниця гуртка м’якої іграшки «Чародії»

- Навчання йде за двома рівнями: два роки початкова освіта йде, два роки – основна освіта. Потім вони здають екзамен, отримують посвідчення. Естетичне виховання є, й смаки естетичні розвиває дитина. Розвивається дрібна моторика й злагоджена робота очей, рук.

Керівниця майстерні «Чародії» Надія Костіна розповіла: за двадцять п’ять років роботи гуртка учні зшили понад п’ять тисяч м’яких іграшок та ляльок. Ці фото зроблені 31-го січня. На них – виставка «Яскраві миттєвості дитинства». На виставці було понад сто двадцять іграшок вихованців. 

Надія Костіна, керівниця гуртка м’якої іграшки «Чародії»

- Ось ця іграшка «Україночка» – це іграшка перемогла у трьох конкурсах: перший – це «Зоряний калейдоскоп». Наступний конкурс був «Дивосвіт» – перше місце у старшій віковій категорії. Й на обласному конкурсі юних дизайнерів вона отримала перше місце. Ляльки ми виготовляємо з тканини: з бавовняної, з шерстяної, штучної тканини.

А це – випускниця гуртка, 16-річна Дарина Шкуренко. Дівчина каже: у п'ять років вперше прийшла у майстерню «Чародії». 

Дарина Шкуренко, вихованка гуртка м’якої іграшки «Чародії»

- Це для себе, для душі навіть, коли тобі потрібно подарувати подарунок, й ти можеш його виготовити власноруч. Тим паче, що зараз іграшки – це дуже популярні подарунки. Свої іграшки я дарувала однокласникам, батькам, родичам, друзям.

Нагадаємо, у липні минулого року керівниця гуртка «Чародії» Надія Костіна перемогла на Всеукраїнському конкурсі навчальної літератури. Тоді педагог представила свій рукопис про програму з позашкілької освіти декоративно-ужиткового профілю. 

Стрічка новин