Готуємося до Масляної

Готуємося до Масляної

Цього року Масляну відзначатимуть з 24 лютого. І триватиме вона цілий тиждень - до самого початку весни, 1 березня, завершуючись Прощеною Неділею.

На Масляну влаштовують народні гуляння, печуть млинці і проводжають зиму, а після останнього дня Масляної – Прощена неділя – початок Великого посту. Зазвичай, на Масляну печуть млинці, зі всілякими начинками, крім м’яса, ватрушки, сирники, варять юшку і запікають рибу, вживають різні кисломолочні напої. Потрібно наїстися вдосталь, тому що тим, хто планує постити, можна буде їсти всі ці страви ще нескоро. Отже, що можна і не можна робити на Масляну?

Що не можна робити на Масляну? Масляна – це молочно-сирний тиждень, тому м’ясо знаходиться під забороною для тих, хто збирається постити, а на рибу ця заборона не поширюється. На Масляну заборонено вживати cпиpтні напої і сваритися, інакше можна накликати на себе великі неприємності. Масляна – веселе свято, тому ні в якому разі не можна сумувати.

Що потрібно зробити на Масляну? У Прощену неділю потрібно обов’язково попросити вибачення у всіх рідних і близьких і очистити свою душу перед Великим постом. На Масляну потрібно обов’язково пекти млинці, і чим більше, тим краще, так як, за прикметою, млинці залучають в будинок багатство. Масляна – не час для відпочинку, навпаки, потрібно гарненько прибратися в будинку, викинути весь непотріб і сміття, навести чистоту, щоб під час Великого посту, приділити більше час духовному.

На Масляну потрібно їсти млинці, навіть тим, хто сидить на дієті, так як перший з’їдений млинець – до здоров’я. На свято потрібно обов’язково покликати гостей і самим відвідати своїх близьких родичів і друзів. Також на Масляну влаштовують проводи зими і cпaлюють опудало, яке символізує зиму, і розвіюють його попіл в полі.

Народні прикмети:

  • Щоб відносини тещі і зятя були хорошими, вона не повинна на Масляну жаліти для нього млинців.
  • Якщо на Масляну до вас в будинок несподівано нагрянули гості, це принесе щастя і радість.
  • Якщо на Масляну викинути непотрібні речі, вони обов’язково повернуться до вас обновками.

Стрічка новин